Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ПАР озвучила амбітні плани країни щодо запуску власних супутників

За словами міністра зв’язку та цифрових технологій ПАР Кхумбудзо Нтшавені (Khumbudzo Ntshaveni), південно-африканський уряд прискорює реалізацію планів щодо розробки та запуску вітчизняних супутників, які будуть зосереджені на забезпеченні зв’язку та спостереженні.

Виступаючи на технологічній конференції 22 листопада, К. Нтшавені повідомила, що міністерство розглядає способи скорочення часу створення супутників, на розробку яких зазвичай йде від восьми до десяти років.

Вона сказала, що ця переглянута програма буде готова до запуску лише через три-чотири роки. Міністр наголосила, що все залежатиме від належного фінансування, і уряд сподівається, що телекомунікаційні та гірничодобувні компанії допоможуть у спільному фінансуванні проєкту.

«Звичайно, ми не можемо дозволити собі розгорнути лише один супутник, і як уряд, ми будемо координувати зусилля промисловості Південної Африки та інших зацікавлених інвесторів, щоб розгорнути власні низькоорбітальні супутники», – заявила К. Нтшавені.

Комісія, створена президентом ПАР Сирілом Рамафосою (Cyril Ramaphosa), раніше рекомендувала уряду створити та запустити геостаціонарний телекомунікаційний супутник, який надаватиме послуги усьому регіону Співтовариства розвитку Південної Африки (Southern African Development Community, SADC).

Поряд з ПАР, до SADC входять Ангола, Ботсвана, Есватіні, Лесото та Зімбабве.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України