30 червня Інститут космічної науки і техніки Гани (GSSTI) і Туніська космічна асоціація підписали угоду про партнерство для співпраці з метою сприяння розвитку відповідних космічних секторів для соціально-економічного зростання в Африці.
Угода створить основу для майбутнього партнерства, космічних досліджень, розробок і навчання в обох країнах. За словами доктора Джозефа Тандоха, заступника директора GSSTI, партнерство відкриває шлях для співпраці в космічних дослідженнях і розробці технологій. Це також створить рамки, які сприятимуть співпраці між обома країнами та закладе основу для спільних зусиль у суміжних сферах.
Зосереджуючись на астрономії та спостереженні Землі, обидві країни прагнуть поділитися можливостями та інноваціями; таким чином, обидві країни також застосовуватимуть стратегії обміну даними для розвитку можливостей і рішень, таких як використання Інтернету речей для розширення додатків ДЗЗ у точному землеробстві, землекористуванні, забрудненні повітря, видобутку корисних копалин, управлінні лісами та прибережними районами. Управління навколишнім середовищем є головною сферою цієї співпраці на першому етапі; у подальшому обидві сторони мають намір розширювати співпрацю в інших сферах.
Крім того, як одна з провідних країн Африки в астрономії та астрофізиці, Гана може сприяти розвитку радіоастрономічних можливостей Тунісу. Туніс також зосереджується на сприянні космічній освіті своєї молоді та має намір співпрацювати з Ганою, щоб підвищити обізнаність та інтерес до своїх майбутніх проєктів космічної освіти.
Кофі Асаре, менеджер Центру дистанційного зондування та клімату GSSTI, додав, що унікальні проблеми Африки можуть вирішити лише африканці, а саме тут і вступають у дію такі двосторонні відносини. Внутрішньоафриканське співробітництво для використання індивідуальних переваг у космічній науці та технологіях має ключове значення для вирішення проблем розвитку. Президент Туніської космічної асоціації Ахмед ель Фадхель також зазначив, що кінцевий успіх Африканського космічного агентства залежить від регіональної співпраці між африканськими країнами у космічній галузі.