Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) схвалила заявку компанії Boeing на розробку та експлуатацію 147 негеостаціонарних (NGSO) широкосмугових супутників. Компанія Boeing подала заявку на отримання ліцензії на супутникове угруповання, що використовує високочастотний спектр V-діапазону, майже п’ять років тому, на фоні різкого зростання кількості заявок на розгортання NGSO-супутників від SpaceX, OneWeb та інших компаній.
У відповідності до нормативних вимог протягом шести років компанія Boeing має запустити половину запланованих супутників, а ще через три роки розгорнути решту угруповання. План компанії передбачає запуск 132 супутників на низьку навколоземну орбіту (LEO) на висоту 1056 км та розміщення решти – на висоті від 27 355 до 44 221 км для надання глобальних послуг приватним, комерційним, інституційним, державним і корпоративним клієнтам.
Хоча компанія Boeing більш відома створенням великих космічних апаратів для геостаціонарної орбіти (GEO), у 2018 році вона придбала компанію Millennium Space Systems, виробника невеликих супутників, щоб посилити свої позиції на зростаючому ринку NGSO.
За словами представника компанії, Boeing бачить багатоорбітальне майбутнє для супутникових технологій. «Оскільки попит на супутниковий зв’язок зростає, буде потрібна різноманітність для орбітальних режимів і частот, щоб задовольнити унікальні потреби клієнтів, і ми розглядаємо V-діапазон для забезпечення частини цього різноманіття. Поки програма розглядалася в FCC, ми продовжили роботу з визначення переконливих варіантів використання V-діапазону та вдосконалення базової технології».
Дозволивши компанії Boeing надавати послуги фіксованого супутникового зв’язку та використовувати міжсупутникові лінії зв’язку на визначених частотах V-діапазону, FCC одночасно відхилила запит Boeing про використання міжсупутникового зв’язку у Ka-діапазоні.