Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Федеральний суд США виніс рішення проти компанії Blue Origin у позові з приводу HLS

4 листопада Суд федеральних претензій США (Court of Federal Claims) виніс рішення проти компанії Blue Origin в її позові про вибір NASA компанії SpaceX для отримання єдиного контракту з розробки системи посадки Human Landing System (HLS) за програмою «Артеміда».

Компанія Blue Origin подала позов до суду 16 серпня після того, як Рахункова палата США (Government Accountability Office) відхилила протести, подані компаніями Blue Origin та Dynetics з приводу конкурсу на розробку HLS, який NASA об’явило у квітні.

Blue Origin стверджувала, що процес укладання NASA контракту на розробку системи HLS для повернення астронавтів на Місяць у рамках програми «Артеміда» був хибним. NASA уклало контракт лише з компанією SpaceX, хоча передбачало двох постачальників. Проте Конгрес США ухвалив лише 25 % фінансування, яке NASA запитувало на 2021 фінансовий рік.

Рішення суду має дозволити NASA продовжити дію контракту на розробку HLS компанією SpaceX.

Засновник та керівник компанії Blue Origin Джефф Безос написав у Твіттері: «Це не те рішення, якого ми очікували, але ми поважаємо рішення суду і бажаємо повного успіху NASA і SpaceX у виконанні контракту».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України