Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Елементи ракети Ariane 5 для запуску телескопа «James Webb» доставлені до європейського космодрому Куру

3 вересня основні елементи ракети Ariane 5 для запуску космічного телескопа «James Webb» були доставлені з Європи до космодрому Куру (Французька Гвіана).

Обтічник ракети, розгінний блок та основна ступінь були вивантажені з судна MN Toucan в гавані Паріакабо та доставлені спеціальним конвоєм до європейського космодрому приблизно за 3 км від порту.

Телескоп «James Webb» буде завантажений у складеному стані всередину обтічника, побудованого компанією RUAG Space (Еммен, Швейцарія). Цей обтічник у верхній частині ракети Ariane 5 має діаметр 5,4 м і висоту понад 17 м. Ця конструкція, виготовлена з полімерного композиту та вуглецевого волокна, захищатиме «James Webb» від теплових, акустичних та аеродинамічних навантажень під час запуску в космос.

«James Webb» стане найбільшим і найпотужнішим телескопом, коли-небудь запущеним у космос. У рамках міжнародної угоди про співпрацю Європейське космічне агентство (ЄКА) надає послугу запуску телескопа за допомогою ракети-носія Ariane 5. Працюючи з партнерами, ЄКА відповідало за розробку та адаптацію ракети Ariane 5 для місії «James Webb» та за закупівлю послуги запуску компанією Arianespace.

Проект «James Webb» – це міжнародне партнерство між NASA, ЄКА та Канадським космічним агентством (CSA).

Довідково: Дата запуску телескопа «James Webb» ще не визначена. Раніше повідомлялось про запуск 31 жовтня, проте на даний час більш імовірною вважається запуск у листопаді.

Головна > Новини >

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України