Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Еквадор приєднався до Угод Артеміди

21 червня Еквадор приєднався до зростаючого списку країн, які підтримують Угоди Артеміди (Artemis Accords) щодо безпечного та стійкого дослідження космосу.

На церемонії в посольстві Еквадору у Вашингтоні міністр закордонних справ Еквадору Густаво Манріке Міранда підписав Угоди в присутності офіційних осіб Державного департаменту США та NASA. Еквадор став 26-ю країною, яка підписала Угоди, і четвертою в Латинській Америці після Бразилії, Колумбії та Мексики.

«Підписання Угод Артеміди надсилає потужне повідомлення міжнародній спільноті про те, що уряд Еквадору прагне продовжувати передові зусилля в галузі технологій і відкритий для інновацій, інвестицій, розвитку робочої сили для сприяння сталому зростанню та міжнародної співпраці для вирішення найбільших викликів людства», – йдеться в заяві посла Еквадору в США Івонн Бакі.

Еквадор не має великої присутності в космосі, хоча в нього є космічне агентство, засноване у 2007 році. Одна еквадорська компанія, Leviathan Space Industries, працює над створенням космодрому в країні.

США та інші країни, які раніше підписали Угоди, зробили своїм пріоритетом залучення більшої кількості країн, які традиційно не вважаються крупними гравцями в космосі. У недавньому інтерв’ю Дженніфер Літтлджон, виконуюча обов’язки помічника держсекретаря США з міжнародних екологічних і наукових питань, сказала, що робоча група країн-членів Угод, очолювана Бразилією та Польщею, вивчає, як залучити нові космічні країни та подолати перешкоди для їх підписання.

Карен Фелдштейн, заступник адміністратора NASA з міжнародних і міжвідомчих відносин відмітила: «Сьогодні Еквадор додає свій голос до різноманітних і зростаючих націй, які вірять у те, що швидка експансія людства в космос, до Місяця та за його межі, є мирною, безпечною та повністю відповідає міжнародному праву».

Незважаючи на те, що Угоди Артеміди тісно пов’язані з програмою дослідження Місяця під керівництвом NASA, їх підписання не обов’язково зобов’язує країну брати участь у цих зусиллях. Прихильники угод стверджують, що вони окреслюють принципи та найкращі практики, засновані на Договорі про космос, наріжному камені міжнародного космічного права.

«Цінності, які США хочуть бачити на Місяці і, сподіваюся, у всьому космічному просторі, є цінностями, які відображені в Угодах Артеміди», — сказала Емілі Пірс, адвокат-радник Державного департаменту під час Саміту з космонавтики 14 червня в Нью-Йорку.

За її словами, у зв’язку з тим, що кілька країн планують місячні місії, «виникла нагальна практична потреба почати зводити країни на одну сторінку щодо оперативного виконання кількох ключових зобов’язань Договору про космос».

Існують питання, які у рамках Угод Артеміди ще не вирішені, наприклад, використання космічних ресурсів. За словами Майка Голда, директора з розвитку компанії Redwire і колишнього співробітника NASA, який очолював розробку Угод у 2020 році, це було зроблено навмисно, щоб створити «великий намет» країн, які згодом зможуть вирішити такі суперечливі моменти. «Угоди — це початок розмови, — сказав він на панелі конференції, — а не кінець».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України