Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Екіпаж Shenzhou-15 повернувся на Землю, завершивши ротацію на китайській космічній станції Tiangong

4 травня китайський екіпаж Shenzhou-15 у складі трьох астронавтів приземлився після шести місяців у космосі. У листопаді минулого року цей екіпаж замінив екіпаж Shenzhou-14, що стало першою передачею операцій від одного екіпажу іншому в історії Китаю, а тепер їх замінив Shenzhou-16. Китай досяг цієї стадії у своїй програмі пілотованих польотів в космос через десятиліття після того, як спочатку Радянський Союз, а потім партнерство на Міжнародній космічній станції продемонстрували цю можливість.

Shenzhou-15 була запущена 29 листопада 2022 року та прибула на станцію Tiangong приблизно через 6,5 годин. За останні 186 днів вони розпочали етап експлуатації Tiangong 3, який включав чотири виходи у відкритий космос, найбільше для будь-якого китайського екіпажу. Про виходи у відкритий космос мало що відомо, і лише про перший було оголошено заздалегідь.

Капсула екіпажу Shenzhou-15, на борту якої перебували генерал-майор Фей Цзюньлун, командир місії, і старші полковники Ден Цінмін і Чжан Лу, відстикувалася від китайської космічної станції о 13:29 UTC 03 червня та приземлилася на посадкову площадку Дунфен у пустелі Гобі в автономному районі Внутрішня Монголія о 6:35 4 червня за місцевим часом (22:35 UTC 3 травня).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України