Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Екіпаж китайського космічного корабля Shenzhou-12 повертається на Землю

Космічний корабель Shenzhou-12, на борту якого перебувають китайські космонавти Ні Хайшен, Лю Бомінг і Тан Хонгбо, відокремився від основного модуля космічної станції Tianhe 16 вересня о 00:56 UTC (8:56 за пекінським часом).

Перед відстикуванням корабля Shenzhou-12 космонавти під керівництвом наземного науково-технічного персоналу підготували космічну станцію до польоту у безпілотному режимі, перевантажили з бортового комп’ютера дані про проведені на орбіті експерименти та виконали інші необхідні операції.

Троє космонавтів перебували на станції Tianhe протягом 90 днів, що є найдовшим перебуванням в космосі китайських астронавтів (запуск корабля Shenzhou-12 відбувся 17 червня 2021 року).

Офіційно Китай не повідомив, коли екіпаж повернеться на Землю, але незалежні експерти, що відстежують космічну програму Китаю (зокрема, @LaunchStuff та @AJ_FL), вважають, що посадка відбудеться у період 05:14-05:44 UTC 17 вересня на підставі повідомлення льотчикам (NOTAM) про закриття повітряного простору у пустелі Гобі, імовірно, неподалік від місця посадки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України