25 листопада у ході засідання міжвідомчої комісії з використання результатів космічної діяльності на користь соціально-економічного розвитку Російської Федерації керівник Наукового центру оперативного моніторингу Землі (входить до «Російських космічних систем») Олександр Ребрій повідомив, що до 2025 року орбітальне угруповання супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) має збільшитися з нинішніх 12 до 28 космічних апаратів.
На даний час за кількістю таких космічних апаратів Росія відстає від США, Євросоюзу (у них по 19 супутників з функціями ДЗЗ), Індії (20), і навіть від Китаю, який вивів на орбіти 42 апарати.
«Сьогодні орбітальне угруповання [супутників ДЗЗ] нараховує 12 апаратів різного призначення. Відповідно до Федеральної космічної програми, до 2025 року угруповання значно зросте – до 28 апаратів», – повідомив О.Ребрій.
Росія на даний час має два супутники «Ресурс-П» і п’ять «Канопус-В» – для космічної зйомки земної поверхні у високій роздільній здатності (з деталями, під інтереси замовника). Крім того, є три апарати «Метеор-М» та два «Електро-Л» – для гідрометеорологічного забезпечення.