Агентство передових оборонних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA) хоче залучити приватні компанії до пошуків нових способів забезпечення військової потужності США в космосі.
18 вересня DARPA, яке відповідає за дослідження та розробку нових технологій, оприлюднило заяву, в якій пропонує приватним компаніям, які не відносяться до традиційних оборонних підрядників, подавати ідеї, пов’язані із завоюванням «переваги у космосі».
ВПС США визначають перевагу в космосі як «ступінь контролю в космосі однієї сили над будь-якими іншими, що дозволяє проводити операції у визначений час та у визначеному місці без впливу наземних або космічних загроз».
Тобто, DARPA хоче отримати ідеї для нової зброї космічного базування, яка могла б захистити супутники США від пошкодження чи збою від систем противника, а також систем, які можуть здійснювати власні атаки.
Зокрема, DARPA хоче, щоб компанії представили ідеї щодо «нових методів і технологій, які можуть надати військовим руйнівні варіанти для захисту та оборони космічних систем». Згідно з повідомленням DARPA, це звернення є частиною ініціативи агентства «Впровадження секретних інновацій в оборонні та державні системи» (Bringing Classified Innovation to Defense and Government Systems, BRIDGES), яка спрямована на об’єднання інноваційних компаній із урядовими установами з метою вирішення «складних проблем у сфері секретності».
Керівний документ Космічних сил США «Space Doctrine Note: Operations», опублікований у 2022 році, визначає, що перевага в космосі може бути досягнута як оборонними, так і наступальними операціями. Оборонні операції — це ті, які захищають можливості космічного базування США від протисупутникових або протикосмічних систем противника, тоді як наступальні операції — це ті, які «включають дії, спрямовані на обман, зрив, заперечення, погіршення або знищення військово-космічних можливостей противника».
Це може включати широкий спектр концепцій, від наземних ракет прямого підйому, призначених для знищення супутників, до космічних лазерів, призначених для засліплення оптики на супутниках противника. Інші підходи включають радіочастотні перешкоди, кібератаки на наземні станції, наземні лазери, націлені на супутники, орбітальну ракетну зброю та навіть більш екзотичні концепції, такі як космічні хімічні розпилювачі.