20 грудня компанія Mynaric оголосила, що її було обрано для участі в програмі Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA) з розробки лазерних комунікаційних терміналів наступного покоління для зв’язку між державними і комерційними супутниками.
Німецька компанія Mynaric виробляє оптичні комунікаційні термінали або пристрої, які використовують лазери для передачі даних у космосі. DARPA розробляє нову конструкцію лазерного терміналу, яка буде сумісна з будь-яким супутниковим угрупованням і полегшить обмін даними між державними та комерційними супутниками. Програма називається Space-BACN, скорочення від Space Based Adaptive Communications Node («Космічний адаптивний вузол зв’язку»).
«Компанія Mynaric працюватиме над архітектурним проєктом терміналу оптичного зв’язку наступного покоління в рамках нульового етапу програми Space-BACN», – сказала президент компанії Тіна Гатаоре (Tina Ghataore).
Очікується, що DARPA також вибере інших постачальників для програми Space-BACN. Mynaric та інші постачальники запропонують ідеї щодо виробництва оптичних комунікаційних терміналів, які не залежать від супутникових угруповань, менші та дешевші, ніж існуючі моделі. DARPA заявило, що його мета – мати термінали, які можуть передавати дані зі швидкістю 100 гігабіт на секунду і коштуватимуть близько $ 100 000 кожен.
За словами віце-президента Mynaric із стратегічних рішень Тіма Дівера (Tim Deaver), програма Space-BACN передбачає розробку оптичного комунікаційного терміналу, який можна було б переналаштувати для роботи з більшістю сучасних стандартів оптичного міжсупутникового зв’язку.
На першому 15-тижневому етапі програми відібрані постачальники розроблять архітектурний проєкт. Після цього DARPA обере деяких постачальників для участі у наступному 14-місячному етапі та розробки тестової моделі терміналів оптичного зв’язку. В подальшому компанії, відібрані для останнього 20-місячного етапу, створять реальний прототип майбутнього продукту.
Тім Дівер заявив, що програма Space-BACN шукає «масштабовані та доступні рішення для подолання розриву між майбутніми комерційними та державними комунікаційними архітектурами».