Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Управління оборонних інновацій МО США вибирає компанію Maxar для розробки роботизованого маніпулятора для обслуговування на орбіті

20 грудня компанія Maxar Technologies оголосила про підписання контракту з Управлінням оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU) МО США на розробку та постачання двох роботизованих маніпуляторів для підтримки можливостей МО США щодо монтажу та обслуговування в космосі. Створений у 2015 році, DIU має завдання зміцнювати національну безпеку шляхом прискорення впровадження комерційних технологій у збройних силах.

Контракт на суму $ 9,3 млн дозволяє Maxar продовжити розробку економічного роботизованого маніпулятора, призначеного як для комерційних, так і для державних замовників. Готові до польоту роботизовані маніпулятори, кожен довжиною близько 2 м, будуть розроблені, випробувані та доставлені в DIU протягом трьох років. За повідомленням компанії Maxar, ключова особливість цих важелів полягає в тому, що вони будуть з нероз’ємними механізмами, що означає, що у них буде один двигун, який керуватиме системою натягнутих тросів для передачі крутного моменту на будь-яку кількість шарнірів, що знижує вагу системи та її вартість.

Компанія виготовила шість роботизованих маніпуляторів для марсоходів і посадкових апаратів NASA, а також створює один для місії NASA On-orbit Servicing, Assembly and Manufacturing 1 (OSAM-1) і місячний роботизований маніпулятор з нероз’ємними механізмами (Lunar Underactuated Robotic Arm, LUNA), призначений для підтримки операцій на Місяці в рамках програми «Артеміда».

В рамках проєкту DIU Maxar співпрацює з Altius Space Machines, компанією, що належить Voyager Space. Altius надасть з’єднувач з магнітною фіксацією та пристрій зміни інструменту з магнітною фіксацією. Іншим партнером у цьому проєкті є компанія SRI International, яка надасть електроклей для захоплення супутників та технічну експертизу щодо нероз’ємних механізмів маніпулятора.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України