Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Центр стратегічних і міжнародних досліджень представив нову редакцію «Оцінки космічних загроз 2023»

4 квітня Центр стратегічних і міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies, CSIS, м. Вашингтон, США) представив нову редакцію «Оцінки космічних загроз 2023» (Space Threat Assessment 2023), підготовлену на основі даних з відкритих джерел.

Спираючись на дані та аналізи, зібрані протягом шести років, щорічні оцінки космічних загроз описують тенденції у розробці, випробуванні та використанні протикосмічної зброї та дають змогу глибше зрозуміти загрози інтересам національної безпеки США в космосі.

«Оскільки космічні можливості продовжують демонструвати свою корисність, від мирного часу до конфлікту, не дивно, що противники намагаються заблокувати їх використання», — йдеться у представленому звіті.

Минулого року домінувало російське вторгнення в Україну, де космічні можливості, включно з комерційними супутниками, відіграли помітну та переконливу роль у протистоянні України вторгненню. Представлений аналіз цього року надає поглиблений погляд на застосування росією протикосмічної зброї на полі бою.

Зокрема, у звіті зазначається, що після того, як росія заблокувала термінали Starlink у березні 2022 року, компанія змогла швидко протистояти атаці, і з тих пір не зазнавала подібних збоїв. Російські війська також практично не використовували більш досконалу некінетичну зброю, яка, за наявними оцінками, була розгорнута в Україні, у зв’язку з чим багато експертів були «здивовані відсутністю успіху росії в системах РЕБ». Це може бути тому, що росія тримає в резерві більш просунуті можливості, наслідки їх атак не розголошуються, або протикосмічні можливості росії не такі ефективні, як оцінювалося раніше.

У звіті також оцінюється, що маневри російського супутника-інспектора, відомого під назвою «Луч», можуть збирати дані радіоелектронної розвідки в інтересах військових угруповань. CSIS стверджує, що перед тим, як росія розпочала вторгнення в Україну, супутник «Луч» перебував поруч із супутником Intelsat, що забезпечував європейське покриття, і з тих пір проводив безконтактні операції поблизу супутників Intelsat, перебуваючи поблизу них набагато довше, ніж зазвичай, протягом приблизно 150 днів поблизу кожного. Супутники Intselsat використовують частоти Ku- та C-діапазонів, які також часто використовуються для безпечного військового зв’язку, хоча у звіті наголошується, що незрозуміло, чи супутники активно «забезпечують військові операції в регіоні».

Цього року оцінка також охоплює зростаючий космічний і протикосмічний потенціал Китаю, Індії, Ірану, Північної Кореї. Розглянуті заходи з розвитку протикосмічних технологій Австралії, Франції, Ізраїлю, Японії, Південної Кореї, Великої Британії, а також недержавних анонімних структур.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України