Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Словенія представила проєкт Космічної стратегії на період до 2030 року

13 квітня у столиці Республіки Словенія Любляні був представлений проєкт словенської Космічної стратегії до 2030 року, розроблений Міністерством економіки, туризму та спорту Словенії у співпраці з компанією SpaceTec Partners. Стратегія розглядається як важливий крок до повноправного членства країни в Європейському космічному агентстві (ЄКА).

Національна космічна стратегія Словенії спрямована на підтримку «космічної галузі, що швидко розвивається». Словенія стала асоційованим членом ЄКА у липні 2016 року, що дозволило їй брати участь у факультативних програмах ЄКА. У жовтні 2020 року країна поставила собі за мету стати повноправним членом агентства до 2024 року.

Проєкт Космічної стратегії підготовлений на основі документа «Аналіз та майбутнє позиціонування космічної екосистеми Словенії» від 2022 року та зобов’язань Республіки Словенія на Раді ЄКА на рівні міністрів у листопаді 2022 р. щодо подвоєння своїх внесків у бюджет ЄКА до € 20 млн на період 2023-2025 рр. Це збільшило можливість участі словенських компаній у програмах ЄКА, що, у свою чергу, важливо з точки зору збільшення доданої вартості словенської економіки.

Стратегію та всю діяльність у космічній галузі контролює нещодавно створений Космічний офіс Словенії, підпорядкований Міністерству економіки, туризму та спорту.

Стратегія розвитку галузі включає п’ять ключових напрямків.

Перші три спрямовані на розвиток пріоритетних програмних напрямів, таких як сприяння розвитку космічних технологій і досліджень, співробітництво в галузі міжнародних досліджень космосу, а також космічні додатки (збір та використання даних, отриманих з космосу, для різних цілей на Землі).

Решта два напрями спрямовані на створення сприятливих умов для подальшого розвитку космічної галузі. Це включає сприяння науці, техніці, інженерній і математичній освіті для майбутніх поколінь та розширення можливостей Словенії у підтримці підприємництва та розвиток програм космічних інновацій шляхом використання та модернізації існуючих схем підтримки підприємництва.

Громадські консультації щодо проєкту стратегії триватимуть до 10 травня.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України