Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Copernic Space продає цифрові активи для польоту на Місяць у 2024 році

Copernic Space продає цифрові потужності та місячні активи для місії на Місяць у 2024 році.

Це останній крок у кампанії лос-анджелеського стартапу зі створення цифрового ринку для продажу та фінансування космічних активів.

Місячне корисне навантаження Copernic Space буде розміщено в капсулі стартапу LifeShip з Сан-Франциско. LifeShip збирає ДНК клієнтів у рамках своєї кампанії зі створення місячного банку насіння та архіву даних. Запуск капсули LifeShip запланований на 2024 рік на ракеті SpaceX Falcon 9. Якщо все піде за планом, капсула приземлиться в північній місячній півкулі Mare Crisium на місячному посадковому апараті Blue Ghost 1 компанії Firefly Aerospace.

У минулому компанія Copernic Space продавала простір для розміщення корисного навантаження для клієнтів, включаючи майбутню місячну базу Lunar Outpost. Нещодавно Copernic Space вирішила інвестувати у власне місячне корисне навантаження, тому що «таким чином ми можемо контролювати бізнес-процес», – сказав Грант Блейсделл, співзасновник і генеральний директор Copernic Space. «Я можу зруйнувати бар’єри доступності та економічні бар’єри. Взявши великий актив і розділивши його на частини, я зможу надати зовсім іншому комерційному і навіть споживчому сегменту доступ до космічного ринку».

Цифрові активи, які надсилаються в місячному корисному навантаженні Copernic Space, включають музику, коди, колекції образотворчого мистецтва, реєстрацію компаній і відео.

Крім того, Axiom Space 3, підрозділ розробника космічної інфраструктури, що займається технологіями Web3, проводить конкурс на вибір першого мема для відправки на Місяць як токенізований актив. Ще одним клієнтом Copernic Space є Sophiaverse, спільне підприємство, засноване у 2016 році Hanson Robotics та SingularityNet Foundation.

Минулої осені компанія Copernic Space продала 24 слоти для корисного навантаження під час жовтневого випробувального польоту ракети Perun польської компанії SpaceForest.

«Ми розпродали його приблизно за півтора дня», – сказав Грант Блейсделл.

Серед клієнтів корисного навантаження Perun були криптостартапи, художники, музичний фестиваль і українська благодійна організація, яка спонсорувала політ ляльки Барбі в космосі.

«Ми позначили їх як реальні космічні активи, – сказав Грант Блейсделл. – Отже, вони підтвердили право власності на свої активи, які відправили в космос».

Реальні активи – це цифрові токени на основі блокчейну, які являють собою фізичні активи, такі як лялька чи супутник, а також цифрові активи, такі як витвори мистецтва чи ліцензії на супутникові зображення. Copernic Space протягом останніх двох років працювала з постачальниками корисного навантаження, щоб створити стандарт для токенізації слотів корисного навантаження, корисного навантаження та реальних космічних активів.

Одноступенева ракета Perun, запущена з навчального центру ВПС Польщі, досягла висоти приблизно 10 км, перш ніж у неї відмовив двигун. Компанія SpaceForest відновила ракету після того, як вона впала в Балтійське море. Під час польоту SpaceForest продемонструвала алгоритми тестового контролю, процедури відновлення та запуску.

За словами Гранта Блейсделла, для Copernic Space цей політ довів, «що ви можете отримати дохід», продаючи слоти корисного навантаження за допомогою цієї нової моделі. «Ми побудували цілий космічний бізнес із мережею торгових посередників платних користувачів на нашій платформі, щоб допомогти розвивати та масштабувати ринок комерційних закупівель космічних активів».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України