Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Через витік палива буксир Sherpa-LTC знято з запуску місії SpaceX Transporter-3

За повідомленням компанії Spaceflight, запуск буксира Sherpa-LTC на ракеті-носії Falcon-9 відклали через протікання в силовій системі.

21 грудня компанія Spaceflight, організатор місії, заявила, що після інтеграції розгінного блоку Sherpa-LTC з обладнанням компанії SpaceX техніки виявили протікання палива з силової установки, виготовленої компанією Benchmark Space Systems.

«Наразі ми вважаємо, що жодних пошкоджень космічних апаратів замовників чи проблем безпеки немає, – заявила компанія. – Однак, ми вирішили перестрахуватися і не використовувати Sherpa-LTC1 у нашій місії SXRS-6 (SpaceX Transporter-3)».

Запуск був запланований на середину січня, в ході якого SpaceX планувала відправити в космос декілька корисних навантажень. Космічний апарат Sherpa-LTC повинен був стати її частиною і вивести на орбіти 10 кубсатів та 3 радіолокаційні мікросупутники, 2 від компанії Capella Space і 1 від компанії Umbra. Однак політ мікросупутників все одно відбудеться, оскільки їх конструкція дозволяє інтеграцію на адаптері корисного навантаження Falcon 9 незалежно від Sherpa-LTC.

Космічний апарат Sherpa-LTC було знято з ракети-носія та направлено виробнику для аналізу, Spaceflight надає допомогу у з’ясуванні причин протікання. Крім того, в компанії заявили, що наразі працюють над пошуком можливостей запуску 10 кубсатів постраждалих клієнтів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України