Чеські компанії візьмуть участь у проєкті «планетарного захисту» DART щодо зміни траєкторії руху астероїда, реалізація якого нещодавно розпочалась.
Для забезпечення участь у спостереженні за унікальною подією, а потім оцінки її результативність, шість чеських компаній інвестують у європейський проект HERA спостереження за місією DART понад чверть мільярда крон (близько € 10 млн). У проєкті також беруть участь ФРН, Швеція та Фінляндія.
Початок реалізації проекту HERA має розпочатися у 2023 або 2024 році.
Чеський космічний бізнес працює над програмним забезпеченням проектування, польоту і обробки даних, а також над окремими частинами як зондів, так і малих супутників спостереження за астероїдами. Чеські компанії також братимуть участь у наземних випробуваннях систем.
У проєкті беруть участь наступні компанії:
- OHB Czech Space – проектування, розробка та конструювання зонда HERA;
- HULD (раніше Space System Czech) – розробка програмного забезпечення польотів і зв’язку для зонда HERA і супутника Milani;
- SAB Aerospace – енергетичні підсистеми (батареї і т.і.)
- Інститут геології Академії наук Чеської Республіки – сенсорні системи для супутника Milani;
- Atos – тестування програмного забезпечення та обладнання наземної підтримки для тестування перед місією;
- VUT Brno – низькочастотний радар для супутника Juventas.
Участь Чехії у роботі ЄКА та у реалізації проекту HERA корисно одночасно з кількох причин. По-перше, чеські компанії та наукові лабораторії країни набувають досвіду роботи в рамках міжнародних структур і створюють собі відповідне реноме. А також, як підкреслив прес-секретар чеського Міністерства промисловості Франтішек Ємелька, країна робить свій внесок у посилення планетарного захисту.