Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Британська компанія Satellite Vu уклала угоду з компанією SpaceX

21 лютого британська космічна компанія Satellite Vu оголосила про підписання з компанією SpaceX угоди про запуск тепловізійного супутника з найвищою роздільною здатністю на початку 2023 року. Satellite Vu буде частиною спільного запуску в одній з місій SpaceX Transporter на борту РН Falcon 9, які за останні роки виявилися найнадійнішими ракетами для запуску супутників на орбіту.

В рамках місії на низьку навколоземну орбіту буде запущено перший із семи британських супутників Satellite Vu. Компанія Satellite Vu залучила інвестиції на загальну суму £ 20 млн за рахунок венчурного капіталу на чолі з Seraphim Space Investment Trust та грантів. Розробка супутника та додатків була підтримана двома національними грантами на космічні інновації Космічного агентства Великої Британії та грантом Програми загальної підтримки Європейського космічного агентства.

Супутники зможуть як вдень, так і вночі, збирати теплові дані про антропогенне та природне середовище в будь-якому місці на планеті. Супутникове угруповання у повному складі матиме можливість вимірювати теплову сигнатуру будь-якої будівлі кілька разів на добу, що дозволить Satellite Vu надавати майже в реальному часі інформацію про втрати тепла в будівлі, даючи точне уявлення про те, куди реалізувати інвестиції в оптимізацію енергії, тим самим пропонуючи переваги від значної економії витрат як для державного, так і для приватного сектора.

Виготовленням супутників займається компанія Surrey Satellite Technology Limited (SSTL). Супутники були розроблені з використанням середньохвильового інфрачервоного тепловізора з роздільною здатністю 3,5 м з можливістю відеозйомки та чутливістю менше 2 градусів Цельсія. Можливість генерації супутникового відео додає унікальні переваги у порівнянні з традиційними зображеннями, дозволяючи виявляти високодинамічні особливості та створювати 3D-профілі, корисні для низки застосувань, таких як пом’якшення впливу осередків тепла в межах міста, моніторинг забруднення водних шляхів від промислових процесів, зниження витрат на опалення будівель і забезпечення енергоефективності будівель, а також оцінка стану діяльності сонячних електростанцій.

Ентоні Бейкер, засновник і генеральний директор Satellite Vu, сказав: «Ми раді, що домовилися про запуск зі SpaceX, завдяки якому в космос буде запущений перший із наших інноваційних супутників. Це справді хвилюючий час для космічного сектору Великої Британії, і наші супутники справді допоможуть у боротьбі зі зміною клімату. Світ намагається знизити викиди вуглекислого газу для досягнення кліматичних цілей, і за допомогою даних, зібраних цими супутниками, уряди та підприємства зможуть контролювати втрати енергії та вживати заходів, щоб зробити відчутний вплив на те, як ми просуваємося на шляху досягення наших колективних кліматичних цілей».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України