Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Британська компанія Orbex подала заявку на отримання ліцензії на запуск в космос ракет з Шотландії

3 лютого британська компанія Orbex повідомила про подання заявки до Управління цивільної авіації Великобританії (CAA) на отримання ліцензії на запуски, що є останнім етапом її дорожньої карти для початку комерційних космічних запусків із Великобританії.

Orbex успішно провела попередні переговори з CAA, регулятором космічного простору Великобританії. На даний час компанія дійшла до стадії подачі заявки, ставши одним із перших операторів космічних запусків у Великобританії. Компанія Orbex планує організувати запуски ракет-носіїв малих супутників з космічного центру Сазерленд (Space Hub Sutherland) на півночі Шотландії.

Космічний центр — перший у світі космодром з нейтральним вмістом вуглецю і єдиний космодром у Великобританії, який отримав повний дозвіл на розгортання. Будівництво космодрому має розпочатися цього року.

Тим часом, ракета Prime компанії Orbex незабаром пройде випробування на стартовій платформі LP1 на об’єкті в Кінлосі (Kinloss), неподалік від штаб-квартири Orbex, де відбуватимуться повні «генеральні репетиції» процедур запуску.

Prime — це мала ракета-носій, призначена для виведення невеликих супутників вагою до 150 кг на низьку навколоземну орбіту. За заявою компанії, вона має стати найбільш екологічно чистою космічною ракетою у світі з вуглецевим слідом до 96% нижчим, ніж аналогічні космічні програми.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України