Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

BlackSky укладає угоду на суму $ 50 млн на постачання послуг супутникової зйомки та супутників Міністерству оборони Індонезії

BlackSky, компанія зі спостереження Землі та аналітики даних, буде надавати послуги супутникової зйомки і управління космічними апаратами для отримання зображень Республіці Індонезія згідно з угодою на суму $ 50 млн, про яку було оголошено 8 лютого.

BlackSky співпрацюватиме з Thales Alenia Space над створенням структурних елементів суверенної супутникової мережі ДЗЗ, адаптованої до потреб національної безпеки Індонезії.

У грудні 2023 року Thales Alenia Space було обрано для постачання Міністерству оборони Індонезії спеціалізованої системи спостереження за Землею, що поєднує як радіолокаційні, так і оптичні датчики.

Згідно з багаторічною угодою, Джакарта отримає доступ до зображень і аналітики BlackSky, а також володітиме двома супутниками BlackSky наступного покоління для спостереження за Землею. Супутники являють собою початок майбутнього угруповання, яке може включати поєднання супутників для отримання зображень, наданих BlackSky та інших, побудованих Thales Alenia.

Наразі BlackSky керує угрупованням з 16 електрооптичних супутників.

Thales Alenia Space і BlackSky працюватимуть за контрактом з PT Len Industri, державною оборонною компанією Індонезії, яка вибрала європейську фірму для будівництва своєї супутникової системи.

За окремим контрактом із PT Len Industri компанія BlackSky постачає послуги супутникової зйомки і аналітики Міністерству оборони Індонезії. Нова угода об’єднує послуги, обладнання та програмне забезпечення наземних систем.

Thales Alenia Space – спільне підприємство французької технологічної фірми Thales Group та італійського оборонного конгломерату Leonardo – було першим інвестором у BlackSky. Thales Alenia та BlackSky є співвласниками LeoStella, виробника супутників з Сіетла, який виробляє космічні апарати для BlackSky та інших клієнтів.

Брайан О’Тул, генеральний директор BlackSky, охарактеризував партнерство з Індонезією як модель того, як уряди можуть використовувати комерційні інновації, а не витрачати мільярди доларів і десятиліття на розробку місцевих платформ.

«Ми бачимо величезний попит з боку міжнародних урядів, які прагнуть швидко отримати переваги космічної інформації, Брайан О’Тул сказав Брайан О’Тул. – Це партнерство допомагає Індонезії забезпечити провідні можливості дистанційного зондування вже сьогодні, а не чекати роками, намагаючись створити суверенну супутникову інфраструктуру».

Брайан О’Тул сказав, що програма Індонезії відображає зростаючу тенденцію до інтеграції урядами країн-союзників комерційних супутникових зображень у оборонне планування та операції.

За словами Брайана О’Тул, BlackSky розраховує доставити два електрооптичні супутники третього покоління для МО Індонезії приблизно через два роки. Thales Alenia Space розроблятиме супутники, обладнані радаром із синтезованою апертурою.

Поточне угруповання компанії складається із супутників Gen-2, які забезпечують зображення з роздільною здатністю 1 м. Версія Gen-3 створюватиме чіткіші зображення з роздільною здатністю 50 см. Супутники Gen-3 також мають подвійні оптичні та інфрачервоні датчики, які дозволяють знімати зображення вночі та в умовах слабкого освітлення.

Індонезія не розкриває, скільки супутників вона має намір купити. Брайан О’Тул сказав, що BlackSky сподівається отримати більше замовлень. «Ми очікуємо, що з часом вони продовжуватимуть додавати більше власних супутників, або від нас, або від Thales, у дуже надійну суверенну систему».

«Це початок довгострокових відносин з клієнтами такого типу, – сказав він, – коли ми є невід’ємною частиною їхньої архітектури та еволюції, не лише використовуючи супутники, але й наше програмне забезпечення та штучний інтелект».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України