Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Космос 2575»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.
Космос 2575
РФ09.02.202407:03(UTC)Союз 2.1в/ВолгаКосмодром Плесецьк, Російська ФедераціяВКС РФЙмовірно ОЕР

09 лютого 2024 року о 07:03 (UTC) з космодрому Плесецьк, РФ було здійснено запуск ракети-носія «Союз 2.1в/Волга» з військовим супутником РФ «Космос 2575».

Відповідно до повідомлень з відкритих джерел інформації КА «Космос 2575» це супутник невідомого призначення запущений в інтересах міністерства оборони РФ.

За даними регіональної групи «JCO», даний КА ймовірно може бути військовим супутником оптичної розвідки типу «ЕО-МКА». Розміри, тип обтічника ракети носія  «Союз 2.1в/Волга», час та місце запуску вказують на те що даний КА буде знаходитись в одній орбітальній площині с супутником «Космос 2574».

«EO MKA» – це серія російських малих військових супутників оптичної розвідки.

КА данної серії збудувало підприємство «НВП ВНДІЕМ». Повідомляється, що супутники вагою 150 кг виготовлені в аналогії з американським комерційним супутником ДЗЗ серії «SkySat-1». На КА «EO MKA» встановлено камеру виробництва білоруської компанії ВАТ «Пеленг» з максимальною роздільною здатністю на місцевості 0,9 метра в панхроматичному режимі.

Даний запуск ймовірно поповнить діюче угрупування військових супутників оптичної розвідки «EO-MKA». На даний час угрупування складається з трьох КА даного типу.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України