Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Австралія і США підписали Угоду про захист технологій

27 жовтня Southern Launch, австралійська компанія, яка надає комплексні послуги з запуску ракет, оголосила про підписання Угоди про захист технологій (Technology Safeguards Agreement, TSA) між Австралією та США. Угода дозволить передавати американські космічні технології, включаючи ракети та супутники, які будуть запускатися з Австралії або повертатися на її територію.

TSA було підписано 26 жовтня в ході першого офіційного державного візиту прем’єр-міністра Австралії Ентоні Альбанезе до США. Угоду ще має ратифікувати австралійський парламент.

Угода забезпечить правову та технічну основу для запуску американських комерційних космічних ракет-носіїв з Австралії таким чином, щоб захистити конфіденційні американські технології запуску та дані в Австралії відповідно до спільних цілей нерозповсюдження, а також створити потенціал для розвитку нових комерційних можливостей, пов’язаних з космосом.

«Ця угода прискорить розвиток австралійської космічної промисловості, і ми раді можливостям, які вона принесе нашій країні. Ми багато років знали, що наші стартові майданчики та досвід можуть принести користь США, тепер настав час для нас вийти в центр уваги та продемонструвати наші можливості світові», – сказав Ллойд Демп, генеральний директор компанії Southern Launch.

Два унікальні стартові майданчики Southern Launch є особливо привабливими для американських компаній. Орбітальний стартовий комплекс Whalers Way призначений для запуску на полярні та сонячно-синхронні орбіти, що зараз можливо лише з одного стартового майданчика США. Випробувальний полігон Кунібба може використовуватися для суборбітальних запусків та повернення космічних апаратів з космосу. Компанія Southern Launch нещодавно оголосила про партнерство з американською компанією Varda Space Industries, щоб сприяти поверненню їхньої космічної виробничої капсули на випробувальний полігон Кунібба у 2024 році.

«Наше партнерство з Varda Space Industries призведе до того, що їхні космічні капсули повернуться на наш випробувальний полігон Кунібба. TSA спрощує цей процес і відкриває нам можливість повторно запустити ці капсули на орбіту з нашої орбітальної стартової установки Whalers Way на ракеті, виготовленій американською компанією, – сказав Ллойд Демп. – Це створює циклічний процес, який принесе користь місцевій космічній галузі та виведе навички та можливості австралійських космічних компаній на передній план глобального космічного ринку. Не кажучи вже про неймовірні переваги, які виробництво в космосі може надати кожному в суспільстві – TSA прокладає шлях до нової ери космічного потенціалу».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України