Асоціація супутникової індустрії США (Satellite Industry Association, SIA) нещодавно представила 26-те видання свого щорічного звіту про стан супутникової індустрії (State of the Satellite Industry Report, SSIR), глобальну оцінку промисловості комерційних супутників.
П’ятий рік поспіль індустрія комерційних супутників вивела на орбіту рекордну кількість супутників. Загалом у 2022 році було розгорнуто 2325 комерційних супутників, що на 35 % більше, ніж у попередньому році, а космічна галузь знову здійснила найбільшу кількість запусків (161) за всю історію.
Станом на кінець 2022 року на навколоземних орбітах перебувало загалом 7316 активних супутників, що приблизно на 51 % більше порівняно з 2021 роком і на 321 % за останні п’ять років.
Інші найважливіші висновки зі звіту 2023 року:
Протягом 2022 року загальний дохід світової космічної економіки склав $ 384 млрд (у 2021 році – $ 386 млрд).
Індустрія комерційних супутників продовжувала залишатися домінуючою, збільшившись до $ 281 млрд (у 2021 році – $ 279 млрд) і становила понад 73 % світового космічного бізнесу.
Виробництво супутників – завдяки постійним інноваціям, можливостям супутників і нижчим витратам на виробництво дохід від виробництва супутників зріс до $ 15,8 млрд в 2022 році, збільшившись більш ніж на 15 % порівняно з 2021 роком.
Послуги запусків – доступність та інновації знову призвели до збільшення активності запусків та історично високої кількості глобальних запусків (161) у 2022 році. Глобальні доходи від запусків склали у 2022 році $ 7,0 млрд, що на 23 % більше, ніж у 2021 році.
Супутникові послуги – збільшення кількості підписок на супутникове широкосмугове з’єднання разом із зростанням супутникового радіо та дистанційного зондування забезпечило протягом 2022 року дохід на загальну суму $ 113,3 млрд.
Наземний супутниковий сегмент – у 2022 році цей сектор приніс дохід понад $ 145 млрд. На даний час у світі використовується понад 7 мільярдів смартфонів із підтримкою супутникового зв’язку, у той час як кількість широкосмугових терміналів і додаткових терміналів глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) продовжує зростати.
«Очолювана американським лідерством у виробництві супутників і послугах запусків, глобальна комерційна супутникова індустрія продовжувала розвиватися, водночас домінуючи у всесвітній космічній економіці, що розширюється», — відмітив Том Стоуп (Tom Stoup), президент SIA. «Завдяки внутрішнім інноваціям частка ринку США у сфері виробництва та послуг запуску зросла: американські компанії отримали 64 % світових доходів від виробництва супутників, створюючи 87 % комерційних супутників, запущених у 2022 році».
Він також додав: «Протягом останніх півтора десятиліть витрати на виробництво та запуск супутників знизилися, а корисність зросла – усе це призвело до рекордного зростання, підвищення доступності, продуктивності та нових ринків. Нове широкосмугове з’єднання, прямий зв’язок із пристроєм, місій продовження/обслуговування на орбіті, захоплення та видалення сміття та покращене дистанційне зондування – це лише деякі з нових послуг, які підтримують розвиток супутникової галузі».