Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американський стартап Inversion зібрав $ 10 млн на розробку космічної капсули для транспортування вантажів

Космічний стартап Inversion, що базується в Лос-Анджелесі, 16 листопада оголосив, що зібрав $ 10 млн початкового фінансування розробки капсули, призначеної для повернення вантажів з космосу на Землю. Згідно з офіційним релізом Inversion, фінансування здійснювалося Spark Capital за участі таких компаній, як Y Combinator, Embedded Ventures, Funders Club, Liquid 2 Ventures та інших.

Компанію Inversion заснували в січні 2021 року Джастін Фьяскетті (Justin Fiaschetti), колишній інженер з силових установок в компаніях SpaceX і Relativity Space, та Остін Бріггс (Austin Briggs), колишній інженер з силових установок в компанії ABL Space Systems.

Повідомляється, що компанія має на меті розробити прототип капсули для демонстрації до 2023 року і випустити готову модель до 2025 року. Космічна капсула Arc («Дуга») буде мати діаметр 4 фути (близько 122 см) і буде призначена для надання послуг, в першу чергу, з перевезення вантажів з космосу, в тому числі з Міжнародної космічної станції.

На своїй фабриці площею 5000 квадратних футів у Лос-Анджелесі компанія побудувала капсулу діаметром 1 фут, яка служить демонстратором технологій для тестування систем перед створенням більшої капсули. Маленька капсула «має ту ж саму технологію, що й капсула діаметром чотири фути, але дозволяє набагато швидше вносити зміни та удосконалювати її», – сказав Джастін Фьяскетті.

Капсула буде мати універсальну конструкцію, що дозволить запускати її на будь-якій комерційній ракеті-носії. Нещодавно компанія Inversion провела вогневі випробування ракетного двигуна власної розробки на екологічному паливі, який буде встановлюватися на капсулу для забезпечення маневрування, що дозволить капсулі зійти з орбіти, увійти в атмосферу та приземлитися на Землю під парашутом. «Inversion невпинно зосереджується на спрощенні операцій та дизайну, щоб зменшити технічні ризики та загальні витрати, а також скоротити терміни. Капсула Arc пропонує простий дизайн, впроваджуючи інновації в ключових місцях, щоб покращити можливості для клієнтів Inversion», – йдеться в заяві компанії.

Джастін Фьяскетті заявив, що серед клієнтів Inversion будуть як приватні, так і державні організації, і припустив, що американські військові зможуть використовувати послуги Inversion для зберігання свого вантажу на орбіті і доставлення його куди завгодно у потрібний час. Капсула також могла б служити окремою платформою для проведення космічних місій. «Як тільки наша капсула виходить на орбіту, вона може самостійно маневрувати або до космічної станції, або може розгорнути сонячні батареї та залишатися на орбіті як вільний космічний апарат», – сказав він. У цьому режимі капсула дозволить проводити дослідницькі експерименти на борту апарату, а потім повертатись назад на Землю або на космічну станцію. В майбутньому, за словами Джастіна Фьяскетті, капсулу можна використовувати для повернення матеріалів з Місяця або астероїдів, якщо компанії почнуть видобувати космічні ресурси.

Санто Політі (Santo Politi), співзасновник і генеральний партнер Spark Capital, сказав: «Компанія Inversion – одна з перших, хто вирішив проблему відсутності варіантів повернення вантажу в космічній галузі. Вони використовують унікальний підхід до вирішення проблеми, яку не помічають у зростаючій індустрії, з неймовірно сильною командою, яка лідирує і встановлює планку».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України