1 лютого стартап Orbital Composites з Кремнієвої долини і компанія Virtus Solis Technologies зі штату Мічіган оголосили про плани провести в 2027 році демонстрацію отримання космічної сонячної енергії.
Згідно з прес-релізом, демонстрація призначена для середньої навколоземної орбіти, де земна атмосфера не заважатиме «безперервному виробленню електроенергії з використанням сонячного світла».
Амолак Бадеша, співзасновник і генеральний директор Orbital Composites, відмовився коментувати вартість запланованої демонстрації.
«Наша місія – використовувати космос для відновлюваних джерел енергії, сприяючи глобальним зусиллям щодо декарбонізації та розширення доступу до доступної та чистої електроенергії, – заявив Амолак Бадеша. – Наше партнерство з Virtus Solis є значним кроком на шляху до впровадження стійких космічних технологій».
Місія 2027 року розроблена, щоб продемонструвати важливі технології виробництва електроенергії, включаючи складання сонячних панелей у космосі та передачу понад одного кіловата на Землю. У прес-релізі місію 2027 року названо «провісником великомасштабних комерційних сонячних установок мегаватного класу в космосі до 2030 року».
Заснована в 2019 році компанія Virtus Solis має намір розгорнути 1,65-метрові сонячні плитки на середній навколоземній орбіті «Молнія». За допомогою роботизованого складання Virtus Solis має намір побудувати великі масиви.
Генеральний директор Virtus Solis Джон Бакнелл сказав, що поєднання архітектурних інновацій його компанії з передовим виробничим досвідом Orbital Composites «відкриє майбутнє безмежної стійкої енергії як у космосі, так і на Землі».
«Успіх пілотної установки підтвердить практичність [космічної сонячної енергії] як надійного та постійного джерела енергії», – сказав Джон Бакнелл у своїй заяві.