Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американська компанія Stratolaunch провела випробувальний політ літака Roc

13 травня компанія Stratolaunch LLC повідомила про успішне проведення випробувального польоту свого двофюзеляжного літака Roc, у якому був здійснений тест на відрив макету гіперзвукового апарату Talon-A, TA-0.

Цей політ став одинадцятим для літака-носія Roc, який виконує роль стартової платформи, і другим на західному полігоні бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії.

Політ, який тривав 4 години 8 хвилин, продемонстрував, що система запуску апарату Talon-A може безпечно відокремлювати гіперзвукові апарати від пілона центрального крила Roc. Тест також підтвердив наявність телеметрії між апаратами та комунікаційними засобами бази космічних сил Ванденберг, продемонструвавши можливість збору телеметричних даних під час майбутніх гіперзвукових льотних випробувань.

Після цього випробування компанія приступила до підготовки першого гіперзвукового польоту витратного випробувального апарату TA-1, що планується наприкінці літа 2023 року.

«Сьогоднішнє випробування було винятковим», — сказав доктор Закарі Кревор, виконавчий директор і президент Stratolaunch. «Було приємно бачити, як TA-0 безпечно відривається від літака Roc. Наше обладнання та системи збору даних працювали, як і очікувалося, і тепер ми стоїмо на порозі гіперзвукового польоту».

Довідково: У грудні 2021 року компанія Stratolaunch оголосила про укладання угоди з Агентством протиракетної оборони США (MDA) на участь у гіперзвукових дослідженнях.

Компанія планує представити MDA для проведення гіперзвукових випробувань літальні апарати Talon-A, що будуть запускатися з літака-носія Roc. Ці літальні апарати є автономними багаторазовими випробувальними стендами з ракетними двигунами, які здатні перевозити корисне навантаження на швидкостях вище 5 Махів. Можливість використання зазначених транспортних засобів для тестових польотів забезпечить регулярний доступ до гіперзвукового середовища, що буде мати вирішальне значення для наукових досліджень та технологічного розвитку.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України