Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американська аналітична корпорація RAND представила стратегію стримування космічного нападу

31 серпня американський аналітичний центр RAND Corporation опублікував дослідження «Рамки стримування у космічних операціях» (“A Framework of Deterrence in Space Operations”).

За останні два десятиліття потенційні противники розробили широкий набір засобів, щоб перешкодити США та їх союзникам у доступі до космічного потенціалу, який є важливим для їх безпеки та військових операцій. Така ситуація та поглиблення напруженості між державами надали актуальності розумінню протикосмічних стратегій потенційних противників і того, як їх можна стримати від нападу на космічні засоби США та союзників або відмовити від розробки певних протикосмічних можливостей (ASAT).

Автори звіту визначають основоположні принципи стримування та розглядають, які уроки стримування в інших сферах — ядерній та кібернетичній — можна використати для стримування в космосі.

У звіті досліджено природу та вимоги стримування в космічній сфері, що означає успіх у стримуванні у космосі, які порогові значення можуть призвести до невдачі стримування, а також окремі національні підходи до стримування у космосі — Китаєм, росією, Францією, Японією та Індією. Інтегруючи всі ці компоненти, автори представляють три можливі стратегії космічного стримування («домінування захисту», «домінування нападу», «змішане стримування») та розглядають питання щодо їх застосування.

У звіті зроблено висновок, що комплексний підхід до космічного стримування, ймовірно, буде найбільш успішним і має бути адаптований до чіткого підрахунку ризиків та інформаційних потреб різних противників на фазах конфлікту.

Стратегічний обмін інформацією, вибіркове розкриття своїх космічних можливостей і розробка норм відповідальної космічної поведінки можуть допомогти стримати атаки на космічні системи.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України