Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Агентство протиракетної оборони США уклало контракти на розробку перехоплювача гіперзвукових ракет

19 листопада Агентство протиракетної оборони США (Missile Defense Agency, MDA) оголосило про укладання контрактів з компаніями Raytheon Missiles and Defense, Lockheed Martin і Northrop Grumman на завершення прискореного концептуального проєктування «перехоплювача планерувальної фази» (Glide Phase Interceptor, GPI), оборонної гіперзвукової зброї, призначеної для знищення гіперзвукових ракет противника на етапі їх планерувального польоту у верхніх шарах атмосфери Землі на висоті близько 70 км зі швидкістю більше 5 Махів.

Згідно з оголошенням MDA, Raytheon Missiles and Defense отримала $ 20,97 млн, Lockheed Martin – 20,94 млн, і Northrop Grumman – $ 18,95 млн. Концептуальні проєкти для прототипів від кожного постачальника мають бути представлені до вересня 2022 року.

Згідно з запитом MDA на розробку концепції GPI, оголошеним 19 травня 2021 року, було встановлено первинний графік подання компаніями пропозицій протягом літа, але обговорення складних технічних питань зайняло більше часу, ніж очікувалося.

«Кілька нагород дозволяють нам виконати етап зниження ризику для вивчення галузевих концепцій та максимізувати переваги конкурентного середовища, щоб якомога швидше продемонструвати найефективніший та надійний перехоплювач GPI для регіональної гіперзвукової оборони», – сказав контр-адмірал Том Драгган (Tom Druggan), керівник програми систем озброєння морського базування MDA (MDA Sea-based Weapon Systems).

Розроблені прототипи GPI мають доповнити діючу систему захисту від балістичних ракет Aegis (Aegis Ballistic Missile Defense system). Перехоплювачі будуть запускатися з есмінців протиракетної оборони Aegis ВМС США за допомогою стандартної системи вертикального запуску (Vertical Launch System, VLS), а також будуть інтегровані з модифікованою системою озброєння Baseline 9 Aegis для виявлення, відстеження, контролю та ураження гіперзвукових ракет на етапі їх планерувального польоту.

«GPI стане першим в історії перехоплювачем, що матиме швидкість, маневреність та здатність протистояти високій температурі, які необхідні для перехоплення гіперзвукових загроз у цьому середовищі», сказав Тей Фіцджеральд (Tay Fitzgerald), віце-президент зі стратегічної протиракетної оборони компанії Raytheon Missiles & Defense. «В процесі розробки GPI ми застосовуємо дані нашого гіперзвукового ударного озброєння, яке зараз розробляється, щоб допомогти прискорити програму».

«GPI використовує наш доведений успіх у розробці та застосуванні системи озброєння Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Це, у поєднанні з нашим досвідом та знаннями у сфері систем озброєння Aegis, дає нам унікальну можливість підтримувати зусилля MDA у протистоянні гіперзвуковій загрозі», – сказала Джулі Пексон (Julie Pecson), директор програми GPI компанії Lockheed Martin.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України