Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

AFWERX профінансує розробку лазерного терміналу для з’єднання військових літаків із супутниками

Компанія Space Micro, підрядник МО США і NASA, нещодавно придбана компанією Voyager Space, отримала контракт на проєктування терміналу лазерного зв’язку для з’єднання бойових літаків з супутниками на геостаціонарній орбіті.

AFWERX, організація ВПС США, яка співпрацює з комерційними технологічними компаніями, в рамках першого етапу реалізації програми «Передача технологій малого бізнесу» (Small Business Technology Transfer Phase 1) вибрала Space Micro для укладання контракту на розробку модуля лазерного зв’язку «повітря-космос», який можна було б встановити на бойових літаках або БПЛА для забезпечення зв’язку під час польоту.

25 січня директор Space Micro Девід Стробел (David Strobel) заявив, що компанія розгляне питання про те, як «забезпечити оптичне з’єднання між бортовими засобами літальних апаратів та геостаціонарними супутниками зв’язку». За його словами, це важкий технічний виклик. Оптичний зв’язок між повітрям і космосом вимагає «найскладнішого наведення і навігації, які тільки можна зробити, особливо якщо нам кажуть, що їм потрібно підтримувати цю висхідну лінію зв’язку під час маневрування».

Лазерний термінал для цього проєкту буде передавати дані зі швидкістю 10 гігабіт на секунду. Девід Стробел сказав, що термінал буде заснований на існуючій конструкції Space Micro, але буде вдосконалений за допомогою технології адаптивної оптики, розробленої Університетом Джона Хопкінса для NASA. Компанія Space Micro також об’єдналася зі стартапом Rhea Space Activity, який розробляє автономну систему навігації та контролю положення у глибокому космосі для військових космічних апаратів.

Бо Райдаут (Beau Rideout), аерокосмічний інженер компанії Rhea Space Activity, повідомив, що команда планує розробити капсулу, яку можна було б встановити під крилом винищувача, такого як F-35, і підтримувати зв’язок з космічним апаратом на орбіті. Ідея полягає в тому, щоб використовувати супутниковий зв’язок для забезпечення високошвидкісної смуги пропускання, щоб літаки могли отримувати та надсилати дані іншим військовим користувачам у всьому світі. Він сказав, що ключовою проблемою є виправлення турбулентності в атмосфері, яка заважає лазерам, і «наявність достатньо потужного лазеру, щоб пробитися через атмосферу».

За словами Девіда Стробела, лазерний блок буде розроблено з метою надання «літакам-невидимкам можливості безпечно підтримувати зв’язок під час чутливих операцій, не видаючи свого місцеположення».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України