Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Афганські військові літаки, що приземлялись в Узбекистані, виявлені у Таджикистані

Головна > Новини >

Понад 45 літаків ВПС Афганістану вилетіли з країни в середині серпня, що, ймовірно, щоб не потрапити в руки талібів. Супутникові знімки міжнародного аеропорту Термез в Узбекистані, зроблені 16 серпня, показали кілька десятків афганських військових літаків, розташованих на аеродромі. За даними Associated Press, ці літаки, можливо, були змушені приземлитися в Термезі на вимогу узбецької влади після перетину кордону. Деякі повідомлення свідчать, що деякі літаки могли перевозити афганських солдатів, які шукали притулку.

На знімках аеропорту Термез станом на 21 серпня літаки і гелікоптери відсутні, що свідчить про те, що їхня зупинка в Термезі була тимчасовою.

Супутниковий знімок компанії Maxar міжнародного аеропорту Bohktar (Qurghonteppa) у Таджикистані станом на 1 вересня показав, що сюди були перекинуті 16 тренувальних/легких штурмовиків, які раніше були помічені в аеропорту Термез. Доля інших літаків і всіх вертольотів, що раніше були виявлені у Термезі, неясна.

Деякі джерела припускають, що ці літаки та вертольоти ВПС Афганістану можуть будуть використані для формування повітряної складової сил опору талібам у північно-східній частині Афганістану, проте, враховуючи поточну динамічну ситуацію, це вважається малоймовірним.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України