Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Адміністрація президента США планує продовжити експлуатацію МКС до 2030 року

Адміністрація президента США Джо Байдена офіційно підтримує продовження роботи Міжнародної космічної станції до кінця десятиліття.

У заяві, опублікованій NASA 31 грудня, зазначено, що Білий дім пропонує продовжити експлуатацію МКС до 2030 року. Діючий закон США, востаннє переглянутий у 2015 році, визначає політику США щодо експлуатації МКС щонайменше до 2024 року. За останні роки було зроблено кілька спроб щодо офіційного продовження дозволу на експлуатацію МКС з 2024 до 2028 або 2030 років.

Одного рішення Білого дому для продовження роботи МКС до кінця десятиліття недостатньо. NASA заявило, що працюватиме з партнерами — Канадою, Європою, Японією та Росією — «щоб дозволити продовжити дослідження в цій унікальній орбітальній лабораторії до кінця цього десятиліття».

Європейське космічне агентство вже заявило про готовність продовжити експлуатацію МКС. «Я вітаю це оголошення та подаю пропозицію державам-членам ЄКА щодо продовження експлуатації МКС до 2030 року», — написав у твіттері Йозеф Ашбахер, генеральний директор ЄКА.

Більшою проблемою, однак, буде утримання Росії в партнерстві з МКС. Російське керівництво висловлює сумніви як щодо технічної здатності МКС працювати до кінця десятиліття, зважаючи на проблеми з російським сегментом станції, так і щодо бажання створити власну російську космічну станцію.

Геополітика залишається фактором майбутньої участі Росії в МКС, особливо з огляду на події останніх тижнів, коли Росія демонструє підготовку вторгнення в Україну. На роботу МКС не вплинули санкції через анексію Росією Криму та вторгнення на Схід України в 2014 році, але після спілкування 7 грудня між президентами Джо Байденом і Володимиром Путіним представники США заявили, що «те, чого ми не зробили в 2014 році, ми готові зробити зараз».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України