Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Адміністрація президента США оприлюднила рамковий документ про пріоритети США у космосі

1 грудня Білий дім оприлюднив документ, в якому викладено пріоритети його космічної політики, включаючи вирішення зростаючих військових загроз і підтримку «міжнародного порядку в космосі, заснованого на правилах».

Рамковий документ про космічні пріоритети США (United States Space Priorities Framework document), опублікований напередодні першого засідання Національної космічної ради при адміністрації Джо Байдена, є першим офіційним документом нової адміністрації щодо космічної політики, в якому викладено плани в широкому діапазоні галузей, але без зазначення конкретних кроків для їх реалізації.

«Рамковий документ спрямовуватиме зусилля Ради щодо подальшої розробки та реалізації національної космічної політики та стратегії», – сказав представник Білого дому перед засіданням Ради. «Документ націлений на просування та синхронізацію нашої космічної діяльності у цивільній, комерційній та безпековій сферах, а також додає акценти на підтримку порядку денного діяльності адміністрації, включаючи сприяння мирному освоєнню космосу та зниження ризику прорахунків чи конфліктів у космосі, подолання кліматичної кризи та покращення STEM-освіти».

«Ми знаходимося в історичному моменті: космічна діяльність стрімко прискорюється, що призводить до нових можливостей у багатьох секторах розвитку суспільства, а також до нових викликів для лідерства США в космосі, глобального управління космічним простором, стійкості космічного середовища та безпечної діяльності у космосі», – сказано у вступній частині документу.

Далі у документі викладено пріоритети космічної політики США, згрупованих у дві категорії. Перша з них стосується «підтримки надійної та відповідальної американської присутності у космосі». Ці пріоритети включають постійне лідерство США в освоєнні космосу та науці, використання космічних можливостей для моніторингу зміни клімату та освіти. Також до цієї категорії входить захист «інтересів національної безпеки від зростаючої кількості та масштабів космічних і протикосмічних загроз», захист критичної інфраструктури в космосі та розробка допоміжних нормативних актів, що забезпечують «конкурентоспроможний і швидкий розвиток комерційного космічного сектору США».

Друга категорія пріоритетів називається «збереження космосу для нинішнього та майбутніх поколінь» та передбачає посилення глобального управління космічною діяльністю, розширення обміну інформацією про космічну обстановку, координацію космічного руху, а також надання першочергової уваги стійкості космосу та захисту планети від загрозливих космічних об’єктів.

У документі міститься небагато подробиць про те, як адміністрація буде виконувати визначені завдання, але є посилання на те, в чому полягають її пріоритети. Наприклад, документ передбачає, що адміністрація намагатиметься забезпечити ясність та визначеність відносно того, як нетрадиційна комерційна космічна діяльність буде регулюватися, щоб відповідати вимогам Договору про космос щодо надання «дозволів та здійснення постійного нагляду» за космічної діяльністю, включаючи «обслуговування на орбіті, видалення орбітального сміття, космічне виробництво, комерційні космічні польоти, а також відновлення та використання космічних ресурсів».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України