Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейське космічне агентство продовжує розробку багаторазовго першого ступеня ракети Themis

1 грудня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило про проведення у Верноні (Франція) шести випробувань двох паливних баків у рамках проєкту з розробки багаторазового першого ступеню ракети Themis («Феміда»).

Через програму Themis ЄКА прагне оцінити економічну доцільність багаторазового використання ракети для Європи, інвестуючи в нові технології для потенційного використання в майбутньому парку ракет-носіїв ЄКА.

З метою прискорення розвитку проєкту, технології тестуються на початковому етапі розробки. У рамках цього головний підрядник ЄКА компанія ArianeGroup нещодавно провела цикл випробувань з метою перевірки гідравлічних та електричні процесів та послідовностей для правильної роботи двох тестових паливних баків. Під час цих випробувань баки заповнювали, а потім зливали кріогенне паливо.

Ця початковий етап проекту «Феміда» включає підготовку технологій ракети разом із демонстрацією її багаторазового двигуна Prometheus («Прометей»).

Цей початковий етап також включає підготовку наземного сегмента в космічному центрі Esrange в Кіруні, Швеція, до перших випробувальних польотів та технічного обслуговування першого ступені і двигунів між польотами.

На даний час Шведський космічний центр і ArianeGroup розглянули проект «Стартового комплексу 3» у космічному центрі Esrange в Кіруні на предмет підготовки до перших випробувань «Феміди» у Швеції у 2023 році.

Фінальним етапом програми стануть польоти з європейського космодрому у Французькій Гвіані у 2025 році для демонстрації підйому на велику висоту, повторного входу в атмосферу, приземлення, реконструкції та повторного використання з інтегрованим демонстратором першого ступеня «Феміди», оснащеним трьома двигунами «Прометей» і всіма необхідними підсистемами для відновлення.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України