Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ

м.Одеса

Європейське космічне агентство продовжує розробку багаторазовго першого ступеня ракети Themis

1 грудня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило про проведення у Верноні (Франція) шести випробувань двох паливних баків у рамках проєкту з розробки багаторазового першого ступеню ракети Themis («Феміда»).

Через програму Themis ЄКА прагне оцінити економічну доцільність багаторазового використання ракети для Європи, інвестуючи в нові технології для потенційного використання в майбутньому парку ракет-носіїв ЄКА.

З метою прискорення розвитку проєкту, технології тестуються на початковому етапі розробки. У рамках цього головний підрядник ЄКА компанія ArianeGroup нещодавно провела цикл випробувань з метою перевірки гідравлічних та електричні процесів та послідовностей для правильної роботи двох тестових паливних баків. Під час цих випробувань баки заповнювали, а потім зливали кріогенне паливо.

Ця початковий етап проекту «Феміда» включає підготовку технологій ракети разом із демонстрацією її багаторазового двигуна Prometheus («Прометей»).

Цей початковий етап також включає підготовку наземного сегмента в космічному центрі Esrange в Кіруні, Швеція, до перших випробувальних польотів та технічного обслуговування першого ступені і двигунів між польотами.

На даний час Шведський космічний центр і ArianeGroup розглянули проект «Стартового комплексу 3» у космічному центрі Esrange в Кіруні на предмет підготовки до перших випробувань «Феміди» у Швеції у 2023 році.

Фінальним етапом програми стануть польоти з європейського космодрому у Французькій Гвіані у 2025 році для демонстрації підйому на велику висоту, повторного входу в атмосферу, приземлення, реконструкції та повторного використання з інтегрованим демонстратором першого ступеня «Феміди», оснащеним трьома двигунами «Прометей» і всіма необхідними підсистемами для відновлення.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter

Тематичні матеріали

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ (м.Одеса)