Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Інформаційна довідка щодо запуску КА «Космос 2579 (Барс-М №6)»

 31 жовтня 2024 року о 07:51 (UTC) з космодрому Плесецьк, рф за допомогою РН «Союз 2.1а» було здійснено запуск  КА рф «Космос 2579 (Барс-М №6)» на сонячно-синхронну орбіту.

Запуск супутника здійснено в інтересах міністерства оборони рф.

Серія супутників «Барс-М» включає в себе оптико-електронні супутники ДЗЗ для військової картографії, які поєднують у собі системи топографічної зйомки та ДЗЗ з високим просторовим розрізненням.

Супутникова платформа «Барс-М» має розміри 4,0 х 2,3 х 2,3 м та масу близько 4000 кг. Супутник складається з трьох відсіків: службового модуля, модуля приладів та модуля корисного навантаження, в якому встановлено оптико-електронний комплекс «Карат», розроблений Ленінградським оптико-механічним об’єднанням (ЛОМО).

Оптико-електронний комплекс «Карат» призначений для стереоскопічної та оглядової зйомки поверхні Землі. Дозволяє проводити зйомку в панхроматичному (чорно-білому з високою контрастністю та деталізацією) та мультиспектральному режимах.

До складу оптико-електронного комплексу «Карат» входять:

  • 2 цифрові ширококутні камери;
  • калібрувальний лазер;
  • лазерний далекомір.

Ймовірні технічні характеристики оптико-електронного комплексу «Карат»:

  • Роздільна здатність (м.) – 1,1–1,35;
  • Ширина смуги захвату:

– висока роздільна здатність (км.) – 60;

– низька роздільна здатність (км.) – 1340;

  • Кількість спектральних каналів – 7.

На супутниках «Барс-М» використовується рушійна установка, яка знаходиться у негерметичному службовому модулі та складається з основного двигуна та 12 двигунів орієнтації.

Даний запуск поповнить діюче угрупування військових супутників оптичної розвідки «Барс-М». На даний час угрупування складається з п’яти КА даного типу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України