Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший у світі супутник із дерев’яними панелями прямує у вантажі до МКС

Перший у світі супутник із дерев’яними панелями перевірять на стійкість до космічних умов. Деревина є перспективним матеріалом для майбутніх досліджень таких місць, як Місяць і Марс. 

Створений японськими дослідниками крихітний супутник вагою всього 900 г прямує до Міжнародної космічної станції в рамках місії SpaceX. Потім його випустять на орбіту над Землею. Панелі, LignoSat, від латинського слова «дерево», виготовлені з дерева магнолії за допомогою традиційної техніки без шурупів і клею.

Дослідники з Кіотського університету, які його розробили, сподіваються, що в майбутньому можна буде замінити деякі метали, які використовуються в дослідженні космосу, деревиною. Деревина довговічніша в космосі, ніж на Землі, тому що відсутність води та кисню, унеможливлює гниття або горіння», — розповів агентству Reuters професор Кіотського університету Кодзі Мурата.

Дослідники сподіваються, що деревина може стати корисним матеріалом для  майбутніх місій. Окрім дерев’яних панелей, LignoSat також містить традиційні алюмінієві конструкції та електронні компоненти. На його борту є датчики, які відстежуватимуть стан дерев’яних елементів супутника у екстремальному космічному середовищі протягом шести місяців на навколоземній орбіті.

Дослідники з Кіотського університету сподіваються, що використання деревини для виготовлення космічних кораблів також може бути набагато менш забруднюючим, оскільки деревина повністю згорить під час повторного входу в атмосферу наприкінці свого терміну служби.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України