Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Землетрус з розрахунковою інтенсивністю в джерелі близько 6 балів. На південний схід від островів Лоялті.

ДатаЧас в джерелі (київський)Координати джерелаМагнітуда (за шкалою Ріхтера)Місце джерела
широтадовгота
19.05.202305:57:0523,05° пд.ш.170,75° сх.д.7,7На південний схід від островів Лоялті

Джерело землетрусу знаходиться в Тихому океані, на глибині 27 км. За класифікацією землетрусів відноситься до руйнівних. Загальна паніка, великі пошкодження меблів. Тварини бігають і кричать. Пам’ятники і колони перекидаються. Значні пошкодження штучних водосховищ; розривання частин підземних трубопроводів. У окремих випадках скривлюються залізничні рейки, пошкоджуються проїжджі частини доріг.

На рівнинах, які залиті водою, часто помітні нанесення піску і мулу. Тріщини в ґрунтах досягають ширини 10 см, а по схилах і берегах річок – більше 10 см; крім того, велика кількість тонких тріщин у ґрунтах. Скелі відпадають, часті зсуви й осипання ґрунту. На поверхні води хвилі.


ДатаЧас в джерелі (київський)Координати джерелаМагнітуда (за шкалою Ріхтера)Місце джерела
широтадовгота
20.05.202304:51:0122,98° пд.ш.170,44° сх.д.7,3На південний схід від островів Лоялті

Джерело землетрусу знаходиться в Тихому океані, на глибині 40 км. За класифікацією землетрусів відноситься до дуже сильних. Переляк і паніка, відчувають хвилювання навіть водії автомобілів. Де-не-де ламаються гілки дерев. Здригаються та інколи перекидаються тяжкі меблі. Частина світильників, які висять, пошкоджується. Окремі випадки розривання стиків трубопроводів. Пам’ятники і статуї зсовуються з місця. Могильні камені перекидаються. Кам’яні загородження руйнуються. Невеликі зсуви на крутих скосах ям і насипах доріг, тріщини в ґрунтах досягають декількох сантиметрів. Утворюються нові водоймища. Деякі пересохлі криниці наповнюються водою, а криниці, які існують, пересихають. У багатьох випадках змінюється дебіт джерел і рівень води в криницях.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України