Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Завершено проектування нової російсько-білоруської космічної системи ДЗЗ

26 січня в інтерв’ю БЕЛТА голова Національної академії наук Республіки Беларусь академік Володимир Гусаков повідомив про завершення ескізного проектування російсько-білоруської космічної системи ДЗЗ (РБКС), до складу якої увійде унікальний апарат дистанційного зондування.

Академік повідомив, що керівництвом РФ та РБ було ухвалено рішення щодо створення спільного космічного апарату дистанційного зондування з просторовим розрізненням 0,35 м. Оптичне корисне навантаження для нього виготовляє білоруське ВАТ «Пеленг», а наземний комплекс управління, прийому, обробки та розповсюдження космічної інформації – підприємство «Геоінформаційні системи» НАН Білорусі.

На даний час, за оцінкою вченого, за сукупністю своїх характеристик створюваний КА є одним з найперспективніших апаратів ДЗЗ у світі. Саме «він стане основою подальшого розвитку білоруських та російських систем космічного моніторингу Землі на найближче та віддалене майбутнє», – наголосив Гусаков.

Розробка нового супутника, пояснив він, необхідна, незважаючи на те, що експлуатацію білоруського КА на орбіті продовжено до 2025 року. Справа в тому, додав він, що істотно зросли потреби користувачів до характеристик космічної інформації, що надається спільним угрупуванням супутників. Це стосується просторового розрізнення, періодичності представлення космічних знімків та рівня їхньої тематичної обробки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України