26 січня в інтерв’ю БЕЛТА голова Національної академії наук Республіки Беларусь академік Володимир Гусаков повідомив про завершення ескізного проектування російсько-білоруської космічної системи ДЗЗ (РБКС), до складу якої увійде унікальний апарат дистанційного зондування.
Академік повідомив, що керівництвом РФ та РБ було ухвалено рішення щодо створення спільного космічного апарату дистанційного зондування з просторовим розрізненням 0,35 м. Оптичне корисне навантаження для нього виготовляє білоруське ВАТ «Пеленг», а наземний комплекс управління, прийому, обробки та розповсюдження космічної інформації – підприємство «Геоінформаційні системи» НАН Білорусі.
На даний час, за оцінкою вченого, за сукупністю своїх характеристик створюваний КА є одним з найперспективніших апаратів ДЗЗ у світі. Саме «він стане основою подальшого розвитку білоруських та російських систем космічного моніторингу Землі на найближче та віддалене майбутнє», – наголосив Гусаков.
Розробка нового супутника, пояснив він, необхідна, незважаючи на те, що експлуатацію білоруського КА на орбіті продовжено до 2025 року. Справа в тому, додав він, що істотно зросли потреби користувачів до характеристик космічної інформації, що надається спільним угрупуванням супутників. Це стосується просторового розрізнення, періодичності представлення космічних знімків та рівня їхньої тематичної обробки.