Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Запуск японської ракети H3 знову затримується через проблеми з двигуном

Запуск нової японської ракети H3 був знову відкладений, оскільки інженери продовжують боротися з проблемами двигуна, вперше виявленими у 2020 році під час кваліфікаційного тестування. Провівши більшу частину 2020 і весь 2021 рік у боротьбі з недоліками нового головного двигуна LE-9 ракети H3, представники Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) минулого тижня повідомили журналістам, що H3 не буде готова до запуску до кінця березня, на що сподівалися раніше.

Нова дата першого польоту H3 не визначена, але представники JAXA заявили, що це відбудеться не раніше квітня цього року і, як вони сподіваються, не пізніше березня 2023 року. «Ми поговоримо про переглянутий графік запуску якомога швидше», – сказав керівник проєкту JAXA H3 Масаші Окада (Masashi Okada) під час прес-конференції 21 січня.

JAXA і компанія Mitsubishi Heavy Industries (MHI) будують ракету H3 як більш гнучку наступницю японської ракети-носія середньої вантажопідйомності H-2A. Як і ракети сімейства H-2, які Японія використовує для запусків супутників з 1990-х років, двоступенева ракета H3 оснащатиметься двигунами виробництва MHI, які використовують рідкий кисень і рідкий водень. Але замість використання одного двигуна першого ступеня LE-7A і принаймні одного чи двох твердопаливних ракетних прискорювачів (SRB), як на ракеті H-2A 20-річної розробки, в залежності від маси корисного навантаження та висоти орбіти його виведення, на ракету-носій H3 може встановлюватися два або три двигуни першого ступеня LE-9, а також використовуватися два або чотири прискорювачі (або взагалі без прискорювачів).

Двигун LE-9 ракети H3 є не тільки потужнішим, ніж LE-7 ракети H-2A. У ньому також використовується нова конструкція, що називається «циклом прокачування розширювача» (an expander bleed cycle), яку Mitsubishi вперше використала при розробці двигуна верхнього ступеня LE-5A. H3 стане першою ракетою, яка використовує двигун з циклом прокачування розширювача для першого ступеня. Таке конструктивне рішення покликано забезпечити підвищення тяги двигуна за рахунок ефективності.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України