Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Запуск системи Starship/Super Heavy у рамках місії Starship Flight Test 2 перенесено на добу

Компанія SpaceX відклала на один день довгоочікуваний другий запуск своєї ракети наступного покоління Starship через технічні проблеми, заявив 16 листопада генеральний директор компанії Ілон Маск.

Космічний світ вирує в очікуванні орбітального випробувального польоту, який спочатку був запланований на п’ятницю, а тепер має стартувати в суботу, після того, як перша спроба в квітні закінчилася потужним вибухом.

«Нам потрібно замінити привід решітчастого керма, тому запуск переноситься на суботу», – написав Ілон Маск у своїй соціальній мережі X, раніше Twitter.

Решітчасті керма – це аеродинамічні елементи керування, які використовуються компанією SpaceX для коригування та стабілізації своїх ракет під час фази зниження, щоб вони могли приземлитися вертикально.

20 квітня SpaceX була змушена підірвати ракету Starship через 4 хвилини після того, як вона вилетіла з місця запуску Starbase у Бока-Чіка, штат Техас, оскільки ракета-носій першого ступеня не відокремилася від космічного корабля.

Ракета розпалася у вогняній кулі та впала в Мексиканську затоку, спричинивши утворення хмари пилу над містом, що знаходиться на відстані кількох миль.

Після багатомісячного розслідування Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) 15 листопада нарешті дозволила SpaceX повторити спробу.

20-хвилинне вікно запуску відкривається о 13:00 UTC 18 листопада.

SpaceX планує використовувати Starship, повністю багаторазовий космічний корабель, який створює більше тяги, ніж будь-який інший в історії, як транспортний засіб для колонізації Марса. Найближчим часом NASA очікує, що SpaceX поставить модифіковану версію, яка буде працювати як місячний посадковий модуль для місій в рамках програми «Артеміда» для повернення на Місяць.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України