Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Законодавство США починає регулювання діяльності у космічній галузі, вважає британська консалтингова компанія GlobalData

2 жовтня Федеральна комісія зв’язку США (Federal Communications Commission, FCC) наклала на телекомунікаційну компанію Dish Network штраф у розмірі $ 150 тис. за те, що ця компанія не звела з орбіти або не переместила на «орбіту захоронення» свій непрацюючий супутник, чим створила умови для збільшення космічного сміття на орбіті.

Аналітик британської консалтингової компані GlobalData Джеймс Маркес прокоментував цю подію:

«Космічне сміття однієї організації є проблемою для всіх. Зіткнення та перешкоди від уламків можуть мати дорогі та небезпечні наслідки, які виходять за межі державних кордонів. У міру зростання людської діяльності у космосі необхідно створити стійкий режим регулювання повідинки на орбіті для захисту активів і життя. Міжнародний характер діяльності на орбіті ускладнює забезпечення дотримання визначених правил у космосі, але FCC поклала початок просуванню вперед у врегулюванні дій у космосі.

Видалення сміття та пом’якшення його наслідків незабаром стануть основним сегментом космічної галузі, а такі компанії, як Astroscale і ClearSpace, вже розробляють нові технологічні рішення для фізичного видалення сміття з орбіти або заправки та обслуговування для продовження експлуатації діючих супутників.

Збільшення терміну служби космічних апаратів може скоротити витрати на космічні операції та пом’якшити «сміття», що надходить від недіючих апаратів, які очікують сходу з орбіти. Амбіції та інновації, які спостерігаються у подібних місіях, визначають більшість так званих компаній «Нового космосу», що виникли в останні два десятиліття, щоб кинути виклик усталеним принципам аерокосмічної галузі в інноваціях і прогресивному комерційному використанні космосу.

У новому звіті GlobalData «Космічна стійкість» (Space Sustainability) детально проаналізовано вплив космічного сміття та комерційну ситуацію, що склалася на даний час у практичній діяльності в космосі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України