Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

За даними Південної Кореї, китайські військові кораблі здійснюють пошук ракети та супутника Північної Кореї

За даними Південної Кореї, китайські військові кораблі проводять рятувальні операції у водах, де наприкінці травня впала північнокорейська ракета.

Збройні сили Південної Кореї проводять власні пошуки уламків північнокорейського космічного апарату, який занурився у води біля західного узбережжя острова Еочхондо (Eocheongdo).

За даними південнокорейських військових, ракета впала в море в точці, де стикаються виключні економічні зони Китаю та Південної Кореї.

Південна Корея витягла з води деякі уламки, включаючи великий циліндричний предмет.

«Що стосується китайських суден, операція з порятунку на даний час проводиться в точці за 200 км (124 милі) на захід від острова Еочхондо», — сказав на черговому брифінгу 12 червня речник Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї. Південнокорейська сторона заявила, що на даний момент не бачить необхідності реагувати на розвиток подій.

31 травня Північна Корея запустила ракету Chollima-1, намагаючись вивести на орбіту військовий супутник Malligyong-1. Ракета втратила рухову силу після відділення першого ступеня, впавши в Жовте море.

Оскільки залишки ракети впали у нейтральних водах, будь-яка країна може претендувати на їх вилучення відповідно до Конвенції ООН з морського права. Очікується, що уламки можуть дати цінну інформацію про північнокорейські супутникові та ракетні технології.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України