Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європі необхідний стратегічний підхід до своїх космічних амбіцій, заявляє керівник DLR

14 листопада під час промови на конференції Space Tech Expo Europe у Бремені, Німеччина, генеральний директор Німецького космічного агентства (DLR) Вальтер Пельцер заявив, що Європа має розумно обирати свої космічні пріоритети та працювати над розширенням можливостей, інакше зіткнеться з перевищеннями.

«Багатьом людям не сподобається те, що я зараз скажу. Я думаю, що у нас немає бюджету та можливостей, як у промисловості, так і в науці, щоб почати зараз», — сказав В. Пельцер.

«Пілотована система запуску, європейська комерційна космічна станція, супутникове угруповання зв’язку та наукові місії у глибокий космос. Якщо ми спробуємо зробити все відразу, ми отримаємо посередні результати», – сказав В. Пельцер.

Раніше цього місяця Європейське космічне агентство заявило, що хоче «змінити парадигму» запусків. Воно відкрило конкурс на вантажні запуски до Міжнародної космічної станції. Тим часом Європейський Союз планує створити багатоорбітальне супутникове угруповання зв’язку IRIS². ЄКА нещодавно уклало угоду з компаніями Airbus і Voyager щодо комерційної космічної станції Starlab. Європа також прагне більшої автономії в космосі.

«Ми повинні бути світовими лідерами в особливих сферах, які ми вважаємо стратегічними для Європи. Ми не повинні намагатися зробити все», – пізніше повторив В. Пельцер.

Відповідаючи на питання аудиторії, чому Європа не має високих амбіцій, як у США, Китаю та навіть Індії, В. Пельцер висловив думку, що великі амбіції – це добре, але повторив, що Європі потрібно переконатися, що те, що вона намагається зробити, є розумним (“smart”).

«У довгостроковій перспективі, звичайно, ми повинні бути на одному рівні з США та Китаєм і фактично вище Індії, з моєї точки зору. Але в цьому випадку ми повинні бути розумними. А це означає, що ми маємо виробити європейську стратегію».

Це, за словами Пельцера, вимагає перш за все визначення основних стратегічних потреб, потім відповідного інвестування, після чого буде досягнення успіху.

«У нас немає індустрії, яка б могла реально реалізувати великі амбіції. У нас немає наукового простору, щоб застосувати це на практиці. Насправді, якщо ми подивимося на програми, які ми зараз використовуємо, ми побачимо, що іноді ми боремося з поточними програмами щодо можливостей». – сказав Пельцер. «Тож ми маємо пристосувати наше бачення до наших можливостей, або збільшити наші можливості, щоб вони відповідали баченню».

В. Пельцер також відмітив прогрес у дослідженні Місяця. «Європа є сильним партнером США, ми є сильним партнером у рамках програми «Артеміда». І вперше ми фактично є частиною ланцюжка створення вартості, і ми є складовою, без якої не обійтися.

«Тож без Європи США та NASA не полетять на Місяць. Ми на іншому рівні, це не те, що було 20 чи 15 років тому».

Основний внесок ЄКА в «Артеміду» включає Європейський сервісний модуль (ESM) для космічного корабля Orion і Міжнародний модуль проживання (I-Hab) для місячної станції Gateway.

Окрім цього, В. Пельцер хоче бачити місії, в яких Європа є лідером, а NASA та Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), наприклад, важливими партнерами, а не навпаки. За його словами, місія ЄКА JUICE на Юпітер є зразком для наслідування, який показує, що Європа може бути лідером.

«Це, з моєї точки зору, майбутнє сильної Європи в космосі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України