Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейські космічні інвестиції стають більш серйозними

Серія великих угод зі збору коштів у Європі з початку року вселяє надію на те, що регіон може змінити ставлення до космічних інвестицій на ранній стадії.

Європейський венчурний капітал значно відставав від США, де технологічні інвестори приблизно десять років тому допомогли створити рух «нового космосу», який заполонив галузь підприємницькими стартапами.

Молоді компанії давно скаржаться на те, наскільки мало в Європі значних фондів венчурного капіталу, орієнтованих на космос, порівняно з іншим узбережжям Атлантичного океану.

Але є ознаки того, що це може змінитися, оскільки європейський план розгортання суверенної багатоорбітальної системи зв’язку вартістю € 6 млрд допомагає активізувати галузь.

На початку лютого французька компанія космічних послуг Exotrail оголосила, що залучила $ 58 млн у раунді серії B, який очолили французькі інвестори.

Швейцарський стартап з видалення орбітального сміття ClearSpace також нещодавно отримав близько $ 29 млн у раунді серії A, який очолив голландський інвестор на ранній стадії OTB Ventures.

А The Exploration Company, підприємство зі штаб-квартирою у Німеччині, засноване трохи більше півтора року тому для розробки орбітальних апаратів багаторазового використання, залучило близько $ 44 млн, що, за його словами, стало рекордним раундом серії A для європейського сектора космічних технологій.

За словами Адама Нєвінські (Adam Niewinski), співзасновника та генерального партнера венчурної компанії OTB, три великі угоди з фінансування космосу, оголошені протягом трьох тижнів – «це щось абсолютно нове» для Європи.

Ці угоди були укладені, незважаючи на складні макроекономічні умови, які, як правило, сильніше вдарили по компаніям на ранній стадії розвитку, ніж по більших та відоміших аналогах.

За словами Девіда Форда, партнера британської фінансової компанії Silverpeak, який консультував ClearSpace у раунді фінансування, це показує, як деякі «з пристойних європейських фондів, зокрема, нарешті зупинилися на своїй стратегії космічного сектора».

За оцінкою А. Нєвінські, більша частина екосистеми американських космічних компаній створена завдяки державно-приватному партнерству з NASA та його готовності укладати довгострокові контракти зі стартапами.

За його словами, Європейське космічне агентство нарешті наслідує цей приклад і стежить за тим, щоб контракти не розраховувалися лише на те, щоб їх отримували титани галузі, такі як Airbus або Thales.

А. Нєвінські також бачить зміни на рівні Європейської комісії, оскільки Європа прагне отримати більшу автономію та незалежність у космосі, частково у відповідь на зростаюче домінування американської компанії SpaceX і підтримувані державою плани Китаю щодо посилення своїх космічних можливостей. «Європа усвідомлює, що космічна гонка триває», — відмітив він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України