Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейська ракета-носій Ariane 6 готується до свого дебюту у 2022 році

Європейське космічне агентство та компанія ArianeGroup проводять підготовку до першого запуску ракети Ariane 6 наступного року. Ракета Ariane 6 представляє наступне покоління ракет сімейства Ariane, яка має надати клієнтам доступ до космосу за меншими витратами. Попереду у ракети та стартової площадки ще велика програма випробувань, поточна цільова дата запуску – друга половина 2022 року.

Готова ракета Ariane 6 матиме 5,4 м в діаметрі та приблизно 60 м у висоту. На другому ступені буде встановлений обтічник діаметром 5,4 м для захисту корисного навантаження під час підйому через атмосферу.

Передбачається використання двох видів обтічників: ракети Ariane 62 та 64 зможуть літати з 20-метровою версією, тоді як для Ariane 62 також буде доступний коротший 14-метровий обтічник.

Перший політ Ariane 6 відбудеться в конфігурації Ariane 62 з парою твердопаливних ракетних прискорювачів. Ця конфігурація зможе підняти корисне навантаження до 10 300 кг на низьку навколоземну орбіту (LEO) і до 5 000 кг на геостаціонарну перехідну орбіту (GTO), хоча у першому польоті ракети Ariane 6 не очікується, що вона буде нести функціональне корисне навантаження. Ракета у конфігурації Ariane 64 з чотирма прискорювачами зможе доставити 21 600 кг на LEO, приблизно 11 500 кг на GTO і близько 5 000 кг на геостаціонарну орбіту (GEO).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України