Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейська космічна галузь могла б отримати € 9,9 млрд від запусків власних пілотованих місій

Дослідження компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) показало, що європейська космічна галузь могла б отримати від € 5,9 до € 9,9 млрд в період з 2028 по 2040 роки за умови розробки та експлуатації власних засобів пілотованих космічних запусків.

Дослідження «Соціально-економічні елементи європейського пілотованого космічного транспорту» (Socio-Economic Elements of European Human Space Transportation /HST/) було проведено на замовлення Європейського космічного агентства та завершено в грудні 2022 року.

Крім того, що європейська космічна галузь може отримати дохід до € 9,9 млрд, у звіті також стверджується, що нездатність розвинути можливості пілотованих запусків коштуватиме до € 1,7 млрд, причому ці витрати будуть пов’язані з оплатою європейських інституційних місць на борту неєвропейських постачальників.

«Гроші європейських платників податків будуть витрачені за межами Європи на неєвропейських постачальників послуг HST для оплати місць для європейського інституційного попиту, що призведе до значних витрат за бездіяльність», — стверджується у дослідженні.

У дослідженні також наголошується, що для того, щоб Європа успішно розробила суверенний потенціал пілотованих запусків, мають бути виконані дві умови. По-перше, космічна галузь повинна взяти на себе зобов’язання інвестувати в технологію та оперативний розвиток можливостей запуску. По-друге, має бути довгострокове інституційне зобов’язання щодо закупівлі місць для заохочення інвестицій.

Компанія PwC передбачила, що європейські можливості пілотованих запусків стануть доступними орієнтовно у 2028 році. Це було б неймовірним досягненням, яке потребувало б значної політичної та фінансової підтримки.

Питання розвитку суверенних можливостей космічних запусків, безсумнівно, буде в порядку денному саміту ЄКА, який пройде у листопаді в Севільї, Іспанія. Однак рішення щодо фактичного фінансування розробки засобів пілотованих запусків, ймовірно, доведеться почекати до наступного засідання ради на рівні міністрів, яке відбудеться лише наприкінці 2025 року. Як наслідок, отримання можливості власних пілотованих запусків у 2028 році виглядає малоймовірним.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України