Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейська комісія обрала другий консорціум для вивчення майбутнього європейського супутникового угруповання

Європейська комісія відібрала два консорціуми європейських космічних компаній для початкового вивчення майбутнього європейського супутникового угруповання. 8 грудня було оголошено про створення консорціуму під назвою New Symphonie на чолі з компаніями Unseenlabs і Euroconsult. 13 грудня було оголошено про створення другого консорціуму, UN:IO, очолюваного компаніями Mynaric, Isar Aerospace та Reflex Aerospace.

Згідно з укладеними контрактами, обом консорціумам було надано по € 1,4 млн ($ 1,6 млн) на розробку протягом 6 місяців детальної технічної концепції для їх відповідної пропонованої архітектури супутникового угруповання. Європейська комісія хоче, щоб у кінцевому результаті це супутникове угруповання створило майбутню суверенну комунікаційну інфраструктуру Європи в космосі.

UN:IO пропонує мережу з понад 400 супутників на різних орбітах, з’єднаних між собою терміналами оптичного зв’язку Mynaric. Одночасно з вивченням технічних рішень для звітування перед Єврокомісією за результатами виконання контракту, консорціум також, використовуючи власний капітал, будує демонстраційний супутник, який планується запустити вже у 2023 році. Компанії Mynaric, Isar Aerospace і Reflex Aerospace заявили, що загалом у консорціумі UN:IO беруть участь близько 20 європейських малих та середніх космічних компаній.

«Інфраструктура супутникового зв’язку стане такою ж важливою для майбутньої торгівлі, як і фізичні мости в минулому. Приємно бачити, що Європа має намір наздогнати технологічні амбіції, промислові можливості та геополітичний суверенітет інших країн, які вже успішно створюють космічну інфраструктуру», – прокоментував Бюлент Алтан (Bulent Altan), генеральний директор компанії Mynaric.

До складу консорціуму New Symphonie, крім Unseenlabs і Euroconsult, входять 22 європейські космічні компанії, включаючи Anywaves, Avio, Exolaunch, Gomspace, Integrasys, KSAT і Loft Orbital. Він названий на честь Symphonie, першого супутника зв’язку, запущеного в 1974 році в рамках франко-німецького співробітництва.

«NewSpace, по суті, полягає в застосуванні спільного, динамічного підходу до надання переваг суспільству за допомогою космічних технологій», – сказав Паком Ревійон (Pacôme Revillon), генеральний директор Euroconsult. «Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з Європейською комісією над цим проєктом і відіграємо нашу роль у все більш пов’язаному, автономному та безпечному Європейському Союзі для всіх держав-членів».

Обрання Єврокомісією двох консорціумів сталося після того, як у грудні минулого року ЄС уклала дослідницький контракт на € 7,1 млн ($ 8,7 млн) з провідними компаніями європейської космічної індустрії, включаючи Airbus, Arianespace і SES, на вивчення концепції створення системи супутникового зв’язку для ЄС.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України