Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА звертається до приватного сектору із запрошенням розширити свою участь у космічній діяльності

9 грудня Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило про запрошення приватних компаній, від тих, що надають послуги запуску, розробляють ракети-носії та космічні апарати, до тих, що забезпечують перебування у космосі, приєднатися до діяльності Європи на навколоземній орбіті та надавати послуги на ринку ракет.

Це запрошення пов’язане із закінченням терміну служби МКС, яка, як очікується, припинить роботу, швидше за все, на початку 2030-х років.

«Ми знаходимося на безпрецедентному роздоріжжі. Однією з головних проблем для Європи є збереження присутності на низькій навколоземній орбіті та конкурентоспроможність серед інших космічних країн», – відмітив Девід Паркер, директор ЄКА з дослідження пілотованих та роботизованих систем.

Вантажний та пілотований космічний транспорт є важливим для доступу до цієї нової економічної сфери. «Ми запитуємо промисловість, якою може бути роль Європи у наданні автономних європейських космічних транспортних послуг у майбутньому без Міжнародної космічної станції», – говорить Даніель Нойеншвандер, директор з космічного транспорту ЄКА.

Девід Паркер додає, що «вкрай важливо, щоб Європа не залишалась позаду і використовувала кожну можливість, щоб запропонувати послуги, економічне зростання та інновації. Ми повинні уникати розриву в космічних можливостях».

Ця амбіція відповідає стратегії ЄКА щодо створення нових комерційних можливостей для тривалої європейської присутності на низькій навколоземній орбіті після завершення роботи МКС.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України