Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА планує проведення 2-ї Конференції з безпеки

Після успішного першого заходу в листопаді 2021 року Європейське космічне агентство (ЄКА) та Європейський інститут космічної політики (ESPI) організовують 2-гу Конференцію з безпеки ЄКА. Захід відбудеться 16-17 травня 2023 року у Брюсселі.

Космічні засоби стали невід’ємною, фундаментальною опорою прийняття стратегічних рішень і сучасних операцій безпеки. Недавні регіональні події показали, наскільки суттєво змінилося середовище безпеки та роль космосу, що спонукало європейських учасників адаптувати та оновлювати свої стратегії безпеки та внески.

Діяльність ЄКА та його внесок у європейську безпеку визначаються його Конвенцією та його державами-членами, які розширюють свою участь у питаннях безпеки, прикладом чого є рішення, прийняті на засіданні Ради ЯЄЕА в листопаді 2022 року на рівні міністрів, що стосуються космічної безпеки, заходів ЄКА із забезпечення безпечного звязку, кібербезпеки та цивільної безпеки з космосу. ЄКА також повністю віддано своєму внеску в програми ЄС Copernicus і Galileo. Крім того, ЄКА робить свій внесок у нетрадиційну діяльність у сфері безпеки, активно співпрацюючи з національними та глобальними акторами в боротьбі зі зміною клімату, через свою прихильність «Цілям розвитку тисячоліття» або через свій діалог з міжнародними судовими органами, такими як Міжнародний кримінальний суд. Завдяки цій складній і цілісній динаміці внесок ЄКА у дослідження та розробки доповнював і продовжить доповнювати національні зусилля та інвестицій.

На 2-й конференції з питань безпеки ЄКА досліджуватимуться способи зробити діяльність та досвід ЄКА більш доступними для зацікавлених сторін, а також будуть розглянуті подальші внески Агентства як у добробут Європи, так і в міжнародний мир і безпеку через його програми, політику та партнерство.

З огляду на ці цілі, подія об’єднає зацікавлені сторони із політики, промисловості та науки, а також користувачів космічних послуг, які разом обговорять, як Агентство має рухатися вперед у плані формування свого підходу та структури космічної безпеки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України