Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА підписало контракт з компанією Airbus на будівництво супутника для місії ARIEL

7 грудня Європейське космічне агентство (ЄКА) уклало контракт з компанією Airbus на створення супутника для місії Atmospheric Remote-sensing Infrared Exoplanet Large-survey (ARIEL), яка стане четвертою місією в програмі ЄКА Cosmic Vision.

Місія ARIEL вивчатиме склад екзопланет, їх формування та еволюцію, досліджуючи різноманітну вибірку з близько 1000 позасонячних планет у видимому та інфрачервоному діапазонах хвиль. Це перша місія, присвячена точному вимірюванню хімічного складу та теплової структури транзитних екзопланет. Вартість контракту становить близько € 200 млн.

Компанія Airbus очолить європейський промисловий консорціум у складі понад 60 підрядників для створення супутника.

Після запуску у 2029 році на ракеті-носії Ariane 6 космічний апарат ARIEL буде виведений на траєкторію прямого переходу до другої точки Лагранжа (L2). Завдяки стабільній тепловій і механічній конструкції космічний апарат зможе проводити довгострокові спостереження за однією і тією ж планетною/зоряною системою протягом від 10 годин до трьох днів. Розраховується, що місія ARIEL триватиме чотири роки з можливим продовженням щонайменше на два роки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України