Компанія Thales Alenia Space була обрана Європейським космічним агентством (ЄКА) для проведення техніко-економічного обґрунтування ініціативи SOLARIS – це дослідження визначить життєздатність проєкту з виробництва чистої енергії від космічних сонячних електростанцій для задоволення потреб на Землі.
До 2050 року Європа прагне досягти нульових викидів парникових газів. Для досягнення цієї амбітної мети європейська енергетична галузь має використовувати відновлювані, контрольовані та доступні за ціною джерела енергії. Сонячна енергія з космосу є перспективним рішенням для задоволення цієї потреби.
Thales Alenia Space очолює консорціум для розробки амбітного рішення для Європи: «збирання» сонячної енергії на орбіті, де вона доступна, не турбуючись про погоду чи нічний час, а потім надсилання цієї енергії на Землю. Дослідження SOLARIS повинні дозволити Європі прийняти обґрунтоване рішення до 2025 року про те, чи варто розпочинати реалізацію програми розвитку комерціалізації космічної сонячної енергії з початковою метою розробки невеликого орбітального демонстратора.
Ініціативу SOLARIS було підтримано на Раді міністрів ЄКА в листопаді 2022 року з метою зробити Європу ключовим гравцем і, можливо, лідером у міжнародній гонці з розробки екологічно чистих і стійких енергетичних рішень для пом’якшення антропогенного глобального потепління.
Thales Alenia Space очолить це техніко-економічне обґрунтування, метою якого є розробка нових концепцій системи для постачання сонячної енергії з космосу з використанням відповідних технологій, включаючи високоефективні космічні сонячні панелі, бездротову передачу електроенергії та роботизоване складання на орбіті. Ці дослідження слугуватимуть орієнтиром для подальшої науково-дослідної діяльності.
Концепція космічної сонячної енергії доповнює відновлювані джерела енергії на Землі, а не конкурує з ними, оскільки сонячна енергія з космосу доступна 24/7, що забезпечує безперервність електропостачання без потреби в значних системах зберігання. Європейський консорціум, який проводить ці дослідження, пропонує широкий спектр взаємодоповнюючих сфер знань, що охоплюють орбітальні системи (Thales Alenia Space), авіацію (Dassault Aviation), стратегічний консалтинг (Arthur D. Little) і, перш за все, енергетику (Engie, ENEL, Air Liquide), наочно демонструючи потужний потенціал проєкту для світової енергетичної галузі.